arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۵۴۲۱
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۲ - ۱۸ خرداد ۱۳۹۲

لغو پروازها به علت آلودگی هوا

تحت این شرایط افراد باید به طور کامل از فعالیت در هوای آزاد خودداری کنند و هشدارهای بهداشتی در این شرایط وضعیت اضطراری و حاد آلودگی هوا را نشان می دهد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ورود موج جديد ريزگردها از روز گذشته بعد از ظهر باز هم آسمان كردستان را فرا گرفت و با گذشت زمان بر شدت ميزان آلودگي افزوده مي شود به نحوي كه هم اكنون آسمان كردستان مملو از ريزگرد شده و ميزان سطح ديد نيز در اين استان به شدت كاهش پيدا كرده است.

در همين راستا وضعیت هوای استان کردستان از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کردستان خطرناک اعلام شد و در حال حاضر آسمان کردستان با غباری از ریزگردها پوشیده شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کردستان در گفتگو با مهر، در این رابطه اظهار داشت: با توجه به بررسی های صورت گرفته و نتایج حاصل از ایستگاه های سنجش آلاینده های هوا میزان ذرات معلق در شهر سنندج بیشتر از استانداردهای زیست محیطی بوده و وضعیت فعلی هوای استان از نظر شاخص های کیفیت هوا خطرناک است.

ناصح قادری افزود: تحت این شرایط افراد باید به طور کامل از فعالیت در هوای آزاد خودداری کنند و هشدارهای بهداشتی در این شرایط وضعیت اضطراری و حاد آلودگی هوا را نشان می دهد.

لغو پروازهای فرودگاه سنندج به علت آلودگی هوا

مدیر کل فرودگاه های استان کردستان نیز در این رابطه گفت: شدت گرد و غبار تمام پروازهای فرودگاه های استان کردستان را لغو کرد.

سهراب کلوندی با بیان اینکه پروازهای فرودگاه های استان کردستان به علت نبود دید ناشی از آلودگی  شدید هوا لغو شده است، ادامه داد: امروز صبح قرار بود پرواز تهران - سنندج و بالعکس و سنندج - سلیمانیه انجام شود که به دلیل وضعیت آب و هوایی امروز این پروازها لغو شد.

طی هفته گذشته این دومین موج ریزگردهای عربی است که آسمان استان کردستان را فرا می گیرد و وضعیت هوای کردستان به مرز خطرناک می رسد.

ورود ریزگردها در هوای استان کردستان از چهار روز پیش آغاز شده است و هم اکنون به هشت برابر حد معمولی رسیده است و منشاء آلاینده های موجود در هوا ذرات معلق ناشی از گرد و غبار بیابان های حد فاصل مرز عراق و سوریه است.

گفتنی است میزان دید در شرایط عادی 10 هزار متر است که با توجه به آلودگی هوا اين ميزان هم اكنون به كمتر از 200 متر کاهش یافته است.

نظرات بینندگان