arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۵۴۴۶
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۷ - ۱۸ خرداد ۱۳۹۲

جلیلی: کاندیدای دولت نیستم/ در راه ولایتمداری با هیچ‌کس تعارف ندارم

جلیلی اظهار کرد: اگر دچار انحراف و کج‌روی شدم، بدون تعارف مردم مرا مواخذه کنند و در این مسیر که تا لحظه مرگ ولایت‌مدار هستم، با هیچ‌کس تعارف ندارم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سعید جلیلی گفت: من کاندیدای دولت نیستم، بلکه سرباز ولایت هستم و خداوند روزی را نیاورد که از این خط، راه به انحراف ببرم.

به گزارش ایسنا، جلیلی در دیدار با امام جمعه اردبیل در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با بیان اینکه اظهار کرد: اگر دچار انحراف و کج‌روی شدم، بدون تعارف مردم مرا مواخذه کنند و در این مسیر که تا لحظه مرگ ولایت‌مدار هستم، با هیچ‌کس تعارف ندارم.

وی اضافه کرد: جوانان این کشور در سفرهای شهرستانی و استانی به صراحت به من می‌گویند تا زمانی که پشت سر آقا هستید با تو هستیم، وگرنه عهد و پیمانی با جریان، گروه و فردی نداریم.

جلیلی با بیان اینکه "گفتمان انقلاب اسلامی و ولایت و رهبری را دنبال می‌کنم"، افزود: من در اهدافم صادق هستم و امیدوارم این وجه تمایز من با سایر کاندیداها تا همیشه جاودان و ماندگار بماند. گفتمان من گفتمان ولایتمداری و ارزشمندی است و هرگز در این مسیر از راه حقیقی زاویه پیدا نمی‌کنم. کوچکترین انحراف و زاویه گرفتن از این مسیر را خطا و اشتباهی بزرگ می‌دانم و معتقدم هرکس در این مسیر اشتباهی را انجام دهد به عهد و وفای خود پایبند نبوده است.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین در دیدار با جانبازان اردبیلی گفت: با نگاه ایثارگری می‌توان هم حماسه سیاسی و هم حماسه اقتصادی خلق کرد و دور شدن از این گفتمان سبب شده است تا در سال‌های اخیر آسیب متعددی کشور را تهدید کند.

وی با بیان اینکه "ظرفیت ایثارگران جامعه نباید پایمال یا دچار رکود و خانه‌نشینی شود"، اظهار کرد: ایثارگران باید پای کار بیایند و توان معنوی و ارزشی خود را به مانند دفاع مقدس در صحنه به نمایش بگذارند، چراکه کوچک‌ترین غفلت در این حوزه ما را دچار هزینه‌ای سهمگین می‌کند. اگر پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس رقم خورده است، بواسطه غیرت، همیت و ایمان قوی فرزندان این سرزمین بوده که پیروزی ارزشمندی را برای کشورمان به ارمغان آوردند.

جلیلی با اشاره به اینکه با نگاه ایثارگری می‌توان هم حماسه سیاسی و هم حماسه اقتصادی خلق کرد، افزود: اگر امروز دچار مشکلات اقتصادی، تورم و گرانی شدیم همه به خاطر دور شدن از این گفتمان و رویکرد ایثارگرانه بوده که به نظر می‌رسد در این زمینه به سرمایه‌های این کشور جفا شده و سبب شده است تا بخشی از آنها خانه‌نشین شوند.

وی بیان کرد: اگر بنده رئیس جمهور شوم قطعاً از این ظرفیت استفاده کرده و به رونق روزافزون صنعت، کشاورزی، فعالیت‌های فرهنگی، اقتصادی و... کمک می‌کنم. اگر بتوانیم از این توانمندی‌ها استفاده کنیم آینده روشن و امیدبخش در انتظار ماست و من از جانبازان و ایثارگران این استان انتظار دارم دست ما را در تشکیل دولت آرمانی با گفتمان انقلاب و امام بگیرند.

جلیلی از جانبازان و ایثارگران خواست دوباره مانند صحنه جنگ به میدان بیایند و با به نمایش گذاشتن دلباختگی خود به نظام از ظرفیت خود در اعتلای این کشور استفاده کنند.

وی با بیان اینکه "هنر دولت آینده باید این باشد که ظرفیت‌ها در این حوزه را آزاد کند تا مبادا با غفلت افسوس گذشته را بخوریم یا بخواهیم از حرکت‌های خود شرمنده باشیم"، تصریح کرد:‌ نشان دادن ظرفیت ایثارگری تنها به سالی یک بار سفر راهیان نور نیست بلکه به این است که هر لحظه خاطرات رزمندگان در عمل زنده، ساری و جاری باشد، چراکه غفلت در این حوزه بزرگ‌ترین آسیب را به دنبال می‌آورد.
نظرات بینندگان