arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۵۵۱۶
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۲۳ - ۱۸ خرداد ۱۳۹۲

ولایتی: سیاست خارجی را بازسازی می‌کنم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
علی‌اکبر ولایتی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تشریح برنامه‌های دولت متمم ‌‌گفت: در دولتی اخلاق‌گرا و دارای ثبات در تصمیم‌گیری، ‌اقتصاد و سیاست خارجی را بازسازی می‌کنم.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، علی اکبر ولایتی این کاندیدای انتخاباتی پس از حضور در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز در جمع مردم این شهر اظهار داشت: مردم ایستاده اند تا در آینده دولتی اخلاق گرا و دارای ثبات در تصمیم گیری که بتواند اقتصاد و سیاست خارجی را بازسازی کند شکل گیرد.

وی افزود: دولت من دولت متمم به معنای تمام کننده است و در صورتی که مردم مرا انتخاب کنند، قول می دهم کسانی را به همکاری انتخاب کنم که متدین، خداترس و باتقوا باشند.

ولایتی ادامه داد: مردم رئیس جمهوری می خواهند که به آنها خدمت کند و در راستای مصالح جمهوری اسلامی کار  کرده و بتواند سند چشم انداز 20 ساله ابلاغ شده از جانب مقام معظم رهبری را اجرا تا از وضعیتی که امروز بر معیشت مردم سایه انداخته و بیکاری روزافزون و نیز گرانی و تورم را که در کشور شاهدیم رهایی یابیم.

وی با طرح این سئوال که آیا این شایسته است که با همسایگانمان مشکل داشته باشیم و کاری کنیم که هر روز بر تحریم ها افزوده شود، گفت: ما سیاست خارجی را بازسازی و از طریق تعامل سازنده و فزاینده با جهان با حفظ ارزش ها از تمام ظرفیت های کشور در حوزه سیاست خارجی استفاده می کنیم.

ولایتی بیان کرد: از حقوق خود در موضوع هسته ای لحظه ای کوتاه نمی آییم و آنچه را که سیاست رهبری است ادامه می دهیم، چرا که غنی سازی و استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای حق جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه کار دیپلماسی باز کردن گره های کور از روابط خارجی است، گفت: باید از دستاوردهای شهدا، مردم، جانبازان، بسیجیان و سپاهیان در حوزه سیاست خارجی حفاظت کنیم.

این نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در عین حال به برنامه های دولت متمم اشاره کرد و افزود: دولت باید از تولید در حوزه صنعت و کشاورزی حمایت و  بر اساس اصل 44 قانون اساسی تمام امور و تصدی گری ها را به مردم واگذار کند و محصولات کشاورزی و کشاورزان بیمه شوند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در شیراز با اشاره به اینکه اخلاق در مناظره های دیروز تا اندازه ای زیر سئوال رفت، گفت: انتظار داشتیم اخلاق در مناظرات دیروز نامزدهای انتخاباتی بیش از این رعایت شود.

به گزارش فارس، در این مراسم دبیر جبهه متحد اصولگرایان فارس، معاون فرهنگی اجتماعی شهردار شیراز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، نمایندگان مجلس و جمعی کثیری از مردم و مسئولان مختلف شهر شیراز و استان فارس حضور دارند.

نظرات بینندگان