arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۵۶۹۵
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۲۲ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۲

ولايتي: مقاومت مدبرانه صرفا «نه گفتن» نيست

ولايتي نامزد يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري با بيان اينکه مقاومت مدبرانه صرفا نه گفتن نيست گفت: بايد براي قطع تحريم‌ها و برون رفت از تحريم ها کاري انجام دهيم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ولايتي نامزد يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري با بيان اينکه مقاومت مدبرانه صرفا نه گفتن نيست گفت: بايد براي قطع تحريم‌ها و برون رفت از تحريم ها کاري انجام دهيم.

به گزارش انتخاب به نقل از باشگاه خبرنگاران، علي اکبر ولايتي نامزد يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري در ادامه سفرهاي تبليغاتي استاني خود به استان همدان با حضور در تالار معلم اين شهر و در جمع مردم گفت: در حال حاضر بهترين کاري که ملت ايران اسلامي مي‌تواند انجام دهد حضور در پاي صندوق‌هاي راي در روز 24 خرداد ماه سال جاري است و پاسخ دادن به نداي مقام معظم رهبري است.

وي افزود: همچنين پاسخ به دشمنان قسم خورده ايران و بهترين کمک به ايران اسلامي شرکت در انتخابات است.

وي با بيان اينکه ايران در جهان اسلام کشوري تاثيرگذار و پيروز گفت: بنده دبير کل مجمع جهاني بيداي اسلامي هستم که تا کنون ميزبان 6 اجلاس بودم که هر سري 1200 نفر دراين اجلاس شرکت مي‌کردند به طوري که 60 الي 70 درصد آنها سني و ما بقي شيعه بودند.

ولايتي با بيان اينکه دشمنان منتظرند ببينند حضور ملت ايران در پاي صندوق‌هاي راي چگونه خواهد بود گفت: اگر در داخل و خارج از کشور به آنچه توسط مقام معظم رهبري تعيين شده عمل کنيم به سند چشم انداز بيست ساله جامه  عمل خواهيم پوشاند.

اين نامزد يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري افزود: براساس سند چشم انداز بيست ساله بايد مقام اول منطقه تاثير گذار در جهان و تاثير گذار در سياست بين المللي در سال 1404 باشيم.

وزير اسبق امور خارجه کشور اظهار داشت: همانگونه که مقام معظم رهبري 14 خرداد ماه سال جاري فرمودند ما طالب رابطه با کليه کشورها هستيم مگر آن کشوري که به خواهد از موضع سلطه با ما برخورد کند.

وي افزود: آمريکا نيز اگر از موضع سلطه با ما برخورد کند موضع جمهوري اسلامي ايران همان موضع قبلي خواهد بود مگر آنکه تغيير موضع دهد.

وي با بيان اينکه ما خواهان رابطه سازنده با دنيا هستم خاطر نشان کرد: اما در بربر با کشوري که مي‌خواهد حقوق ما را ناديده بگيرد مقاومت خواهيم کرد.

مشاور عالي مقام معظم رهبري اظهار داشت: مقاومت مدبرانه صرفا «نه گفتن» نيست بلکه بايد براي اين بن بست و رفع تحريم‌ها کاري کرد .

وي ظهار داشت: دولت آينده ضمن مقاومت و در چارچوب ارزش‌هاي اسلامي رابطه خود را افزايش خواهد داد.

ولايتي در ادامه تصريح کرد: در جهان سوم و جهان اسلام کشوري به اقتدار ايران نمي‌شناسد بايد از اين ظرفيت‌ها استفاده کنيم و بايد کاري کنيم در صحنه جهاني کشورهاي ديگر به دنبال رابطه با ما باشند.

وي خاطر نشان کرد: راهگشا بودن ايران بايد ادامه داشته باشد و آن را تقويت کنيم.

وي خاطر نشان کرد: در حال حاضر به اذعان کشورهاي منطقه هيچ مسئله‌اي در خاورميانه نيست که بدون حضور ايران حل شود بنابراين بايد اين جايگاه حفظ شده و بايد اين تاثيرگذاري را حفظ کنيم.

ولايتي در ادامه به مشکلات اقتصادي اشاره کرد و گفت: کار اصلي دولت ما اصلاح برنامه‌هاي اقتصادي خواهد بود .

وي افزود: برنامه‌هاي کوتاه مديت ميان مدت و بلند مدت از جمله برنامه‌هايي است که از فرداي روز انتخابات به مرحله اجرا گذشته خواهد شد.

وي خاطر نشان کرد: يکي از دلايل تورم تعطيلي کارخانه‌هاست و بايد به کارخانه‌ها تنفس 6 ماه داده شو دتا خود را بازسازي کنند.

ولايتي همچنين از ربا انتقاد کرد وگفت:‌کشورهاي پيشرفته به جاي آنکه خود را در يک جا بگذارند آن را با سود و کارمزد بسيار کم در اختيار توليد مي‌گذارند ولي ما اين کار را انجام نمي‌دهيم بنابراين بايد ربا حذف شود.

وي همچنين به ضرورت اختصاص سي درصد يارانه به بخش توليد و کشاورزي اشاره کرد و گفت: يکي از وظيفه دولت تنظيم بازار است و بايد در اين راستا اقدامات لازم را انجام دهد.

ولايتي در ادامه گريزي به ضوابط خارجي کرد و گفت: ديپلماسي فقط نه گفتن نيست بلکه بايد راه پيدا کنيم بايد در چارچوب خطوطي که رهبري نظام تعيين کرده حرکت کنيم و راهي پيدا شود.

وي با اشاره به مسئوليت خويش در قرار داد 598 گفت: امام (ره) از طريق فرزندشان به بنده پيغام دادند تا ما اختيارات کامل در اين رابطه مذاکره کنم و اين يکي از افتخارات نظام جمهوري اسلامي است که به برکت خون شهدا ورزمندگان اسلام و به پشتوانه ملت تحقق يافت.

اين نامزد يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري تصريح کرد: اگر ملت اعتماد کند و به بنده راي بدهند در حوزه اقتصادي وبين المللي اصلاحاتي انجام خواهد داد.

وي در بخش پاياني اظهارات خود به استان همدان اشاره کرد و گفت: اين استان يک استان زر خيز بوده اما با مشکلات زيادي روبرو است.

وي افزود: بخش کشاورزي و صنعت استان بايد اصلاح شود و ما بتوانيم به خود کفايي برسيم.

ولايتي در پايان خاطر نشان کرد: دولت آينده بايد اقداماتي انجام دهد تا سرانه هزينه بهداشت روستايي و شهري مساوي شود.
نظرات بینندگان