arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۶۱۱۶
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۴ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۲

تعریف احمدی نژاد از دولت نهم و دهم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : رییس‌جمهور دولت نهم و دهم را آرمانی‌ترین، مکتبی‌ترین و پاک‌ترین دولت تاریخ کشور دانست و گفت: هرگاه با ایمان به خدا، نگاه آرمانی و همبستگی در مسیر اهداف و آرمان‌ها ایستادگی کرده و تلاش کنیم، برکات خدای متعال نیز نازل خواهد شد.

به گزارش ایسنا، محمود احمدی‌نژاد صبح امروز چهارشنبه  در مراسم اعطای نشان دولتی، به وزرا و مدیران ارشد قوه مجریه با تبریک میلاد امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) اظهار داشت: اگر به صورت لحظه‌ای و روزانه موقعیت خود را نسبت به قله‌های آرمانی مورد سنجش قرار ندهیم، حتماً دچار رکود شده و یا از مسیر قله منحرف خواهیم شد.

رییس‌جمهور خاطر نشان کرد: باور دارم مجموعه‌ای که در دو دولت نهم و دهم گردهم جمع شدند، کسانی بودند که انگیزه‌های اصلی حرکت، زندگی و مسئولیت پذیریشان تلاش در راه آرمان‌ها بوده است.

احمدی‌نژاد گفت: اگر کسی به آرمان‌های بلند انقلاب متعهد نباشد، نمی‌تواند مسئولیت‌پذیر بوده و به صورت شبانه‌روزی تلاش کند و خسته نشود.

رییس‌جمهور با اشاره به اهمیت و حساسیت شرایط 8 سال گذشته نسبت به دوره‌های قبل گفت: اگر چه در دوره دفاع مقدس شرایط سختی در کشور حاکم بود، ولی وجود جنگ باعث شده بود تا بسیاری از مطالبات و تقاضاهای اجتماعی مردم تحت شعاع آن قرار بگیرد و به همین خاطر فشار کمتری به مجموعه مدیران وارد بود، اما دوره هشت سال اخیر یک دوره استثنایی در تاریخ کشور است. بیش از 5 سال است که اقتصاد جهانی در رکود است و در 5 الی 6 سال گذشته نیز تحریم‌های سنگین و بی‌سابقه‌ای علیه ملت ایران اعمال شده است و البته عده‌ای هم از ابتدای تشکیل دولت صف‌آرایی سنگینی تشکیل دادند تا خدمات دولت دیده و مطرح نشود، بی‌تردید کار کردن در چنین شرایطی کاری سخت و دشوار است.

احمدی‌نژاد افزود: شرایط حاکم در هیچ دوره‌ای چنین نبود که دولت برای رفع مشکلات کشور تنها بماند و دیگران نیز نه تنها کمک نکنند، بلکه کارشکنی هم داشته باشند.

رییس‌جمهور افزود: هشت سال گذشته دوره‌ای بود که موضوع ایران، از هیچ رسانه‌ای در سطح جهان غایب نبود و این بدان معناست که تمرکز طراحی‌های جهانی بر روی ایران بوده است و این شرایط را سخت می‌کند.

احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: تیم اقتصادی دولت در سال‌های اخیر به صورت میلی‌متری در جبهه گسترده نبرد اقتصادی درگیر بوده است و اگر کسی آرمانی نباشد، نمی‌تواند دوام بیاورد؛ بخصوص در این دولت که عنوان و مقام در آن معنایی ندارد و همه خود را خادم ملت می‌دانند و از این منظر نیز این دولت مکتبی‌ترین دولت تاریخ کشور است.

وی با تأکید بر اینکه دولت نهم و دهم پاک‌ترین دولت تاریخ کشور است، گفت: برخی مراکز، احزاب و شخصیت‌های برجسته سیاسی، تلاش کردند تا لکه‌ای به این دولت وارد کنند، اما همه مشاهده کردند که نتوانستند آن را اثبات کنند.

رییس‌جمهور گفت: در دو دوره اخیر بیش از 30 عنوان کار برجسته و بسیار بزرگ آغاز شده است که از آن جمله می‌توان به زمین‌شناسی پزشکی اشاره کرد که براساس آن مطالعات سازمان‌یافته و تصمیم‌گیری‌هایی در این خصوص انجام شده است.

احمدی‌نژاد گفت: برای اولین بار در تاریخ کشور طی 8 سال گذشته حلقه مدیریت به روی توده‌های مردم باز شد و در این دولت هیچ‌کس با پشتیبانی سیاسی و بخاطر وابستگی به دسته‌جات و باندهای قدرت و ثروت حضور نیافته است.

رییس‌جمهور افزود: برای اولین بار در تاریخ ایران در این دوره، دولت به مردم بازگشت و تنها دولتی هستیم که بدون هیچ نگرانی در بین مردم حاضر شده و اقشار مختلف مردم به راحتی با خادمین خود سخن می‌گویند.

احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: در این دوره همچنین برای اولین بار در تاریخ کشور توده‌های وسیع مردم، که هیچ‌گاه در نظر تصمیم‌گیران به حساب نمی‌آمدند به طور سازمان‌یافته مورد توجه قرار گرفتند.

رییس‌جمهور به گسترش و افزایش و تقویت بخش تولید در سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: به رغم همه حرف‌های سیاسی و غیرسیاسی که به صورت دانسته یا نادانسته در خصوص عدم توجه دولت به تولید مطرح می‌شود، اقداماتی که در این دوره در بخش تولید انجام شده، بی‌نظیر است.

احمدی‌نژاد همچنین حمایت از طب ایرانی، تنظیم سند آموزش و پرورش، تأسیس بنیاد نخبگان، هسته‌ای شدن، اجرای هدفمندی یارانه‌ها، اجرای اصل 44، توزیع سهام عدالت، مسکن مهر، پیشرفت در نانوتکنولوژی و فضایی شدن را از جمله اقدامات مهم دولت در طی سال‌های اخیر دانست و گفت: اقدامات و پروژه‌هایی در این دولت اجرا شده در مقایسه با موارد مشابه، هزینه‌های به مراتب کمتری داشته است.

احمدی‌نژاد افزود: برای اولین بار در تاریخ ایران، دولتی سرکار آمد که توده‌های وسیع مردم حامی آن بوده اما اشراف، مخالف آن هستند.

وی تصریح کرد: همدلی، همبستگی، کار برای خدا و خدمت برای خدا، در ذات خود پیروزی به دنبال دارد و دولت در این مسیر در حرکت بوده است.

رییس‌جمهور گفت:‌ هرگاه با ایمان به خدا، نگاه آرمانی و همبستگی در مسیر اهداف و آرمان‌ها ایستادگی کرده و تلاش کنیم، برکات خدای متعال نیز نازل خواهد شد و اقدامات و پروژه‌های گسترده و بی‌نظیری که در این دولت به سرانجام رسیده است، نتیجه داشتن چنین نگاهی است و الا هیچ‌گاه درآمدهای دولت نسبت به دولت‌های قبل بیشتر نشده است در دولت‌های قبل نیز 2.5 میلیون بشکه نفت به فروش می‌رسید و امروز نیز همان مقدار بلکه کمتر به فروش می‌رسد با توجه به اینکه ارزش دلار نسبت به آن دوره‌ها به شدت کاهش یافته است.

وی خاطر نشان کرد: دولت سعی دارد در 51 روز باقیمانده از همه کسانی که در سطوح بالای مدیریت قوه مجریه تلاش و فداکاری کرده‌اند، تجلیل کند.

احمدی‌نژاد در این مراسم به 12 نفر از دولتمردان خدوم نشان دولتی اعطاء کرد.

در این مراسم محمدرضا رحیمی معاون اول رییس‌جمهور نشان خدمت، علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی نشان سازندگی، علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه نشان خدمت، علی‌رضا بابایی وزیر آموزش و پرورش نشان تعلیم و تربیت، رستم قاسمی وزیر نفت نشان خدمت، مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت نشان خدمت، سیدشمس‌الدین حسینی وزیر امور اقتصاد و دارایی نشان خدمت، نسرین سلطان خواه معاون علمی و فنآوری رییس‌جمهور نشان خدمت و مدیریت، بهروز مرادی معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور نشان لیاقت و مدیریت، علی‌اکبر محرابیان دستیار ویژه رییس‌جمهور نشان سازندگی، محمدرضا فرزین رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی نشان خدمت و محسن خلیلی عراقی از پیشکسوتان عرصه صنعت نشان کار و تولید را از دستان رییس‌جمهور دریافت کردند.
نظرات بینندگان