arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۶۸۳۷
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۲۱ - ۲۶ خرداد ۱۳۹۲

رویترز: جنگ لفظی مربیان دیدار تیم‌های کره جنوبی و ایران را جذاب کرده است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

جنگ لفظی بین مربیان تیم های ملی فوتبال کره‌جنوبی و ایران در گروه A رقابتهای مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل، بازی این دو تیم را برای صعود مستقیم به این مسابقات جذاب کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، تیم‌های صدرنشین گروه A روز سه شنبه در اولسان با یکدیگر دیدار خواهند کرد و از سویی ازبکستان میزبان قطر است تا بلکه بتواند در دور پایانی رقابتها بالاتر از ایرانی‎ها به صورت مستقیم راهی جام جهانی شود.

در گروه B، استرالیا در آستانه کسب جایگاه دومی جدول است تا سومین حضور پیاپی خود را در جام جهانی تجربه کند. این امر با پیروزی بر عراق اتفاق می‌افتد. ژاپن پیش از این جواز حضور در مسابقات جام جهانی را کسب کرده است.

کره جنوبی در حال حاضر در گروه A با 14 امتیاز صدرنشین است و حتی اگر ببازند هم به احتمال فراوان به عنوان یکی از دو تیم به طور مستقیم راهی جام جهانی می‌شوند اما "چوی کانگ - هی" گفته که می‌خواهد انتقام شکست ماه اکتبر را از ایران بگیرد؛ جایی که با تیمش بدرفتاری شده است.

"چوی کانگ - هی" گفته بود ایرانی‌ها در تهران پذیرایی خوبی از آنها به عمل نیاورده اند. وی اضافه کرده بود صرفنظر از اینکه چه تیمی به جام جهانی می‌رود دوست دارد ایران را شکست دهد چون از آنها بیش از ازبک‌ها بدش می‌آید.

از آن سو "کارلوس کی‌روش" هم در پاسخ به این اظهارات از سرمربی کره جنوبی خواسته بود از ایرانی‌ها عذرخواهی کند. این مربی پرتغالی همچنین عنوان کرده بود که کره‌ای‌ها در بازی با ازبکستان در حالیکه می‌توانستند بیشتر فشار بییاورند و گل‌های بیشتری بزنند اما این کار را نکرده‌اند. کی‌روش به همین منظور گفته برای مربی کره یک پیراهن ازبکستان هدیه خواهد برد.

بر پایه گزارش رویترز، علیرغم این تنش‌های رو به افزایش، تساوی در اولسان می‌تواند برای هر دو تیم برای صعود مستقیم به جام جهانی کفایت کند چون ایرانی‌ها تفاضل گل بهتری نسبت به ازبکستان دارند.

 

نظرات بینندگان