arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۶۹۸۶
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۹ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۲

حاشیه های نشست خبری روحانی/کیهان سئوال ورزشی پرسید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
اولین نشست خبری رئیس جمهور منتخب مردم با رسانه های گروهی حاشیه هایی به همراه داشت که از جمله آن می توان به تلاش عنصر جریان انحرافی برای بر هم زدن اولین نشست خبری رئیس جمهور منتخب اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار مهر اولین نشست خبری حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور منتخب مردم برای دوره یازدهم عصر امروز در مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور رسانه های گروهی داخلی و خارجی برگزار شد.

در این مراسم چهره هایی نظیر محمدرضا نعمت زاده ، محمد باقر نوبخت، محمد نهاوندیان، محمود واعظی، حجت الاسلام علی عسگری، محمد سلطانی فر ، عبدالحسین مختاباد، یاسر هاشمی، حسین فریدون، محمد رضا صادق، یدالله خانجانی و فرزند محسن هاشمی حضور داشتند.

*حضور همزمان جمع کثیری از رسانه های گروهی داخلی و خارجی و اعضای ستاد انتخاباتی روحانی در تالار آفتاب مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام باعث ازدحام جمعیت شده بود تا جایی که اکثر خبرنگاران و برخی از اعضای ستاد انتخاباتی روحانی به صورت ایستاده این مراسم را دنبال می کردند.

*در ابتدای این مراسم زمانی نیا عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته ای سابق و مجری برنامه با قدردانی از اعتماد مردم به گفتمان اعتدال و رایی که به بیان کننده این گفتمان در انتخابات داده شد رسانه ها را تا پایان دولت یازدهم دوست، همراه و ناظر دولت خواند.

*یکی از نکات حاشیه ای و قابل توجه اولین نشست خبری رئیس جمهور منتخب این بود که یک خبرنگار نابینای احمدی نژادی در این مراسم حضور یافت و عنوان کرد که من احمدی نژادی هستم، اما آمادگی همکاری با شما برای تحقق اهداف بلند جمهوری اسلامی هستم. این خبرنگار عنوان کرد که شنیده ام می خواهید تمامی کارکنان و مدیران دولت فعلی را درو کنید روحانی در پاسخ به این خبرنگار نابینا گفت: ما داس نداریم که بخواهیم درو کنیم ما کلید داریم البته اگر کسی اتوبوسی آمده و بلیت نداشته باشد این مشکل خود اوست.

*یکی از نکات حاشیه ای دیگر نشست خبری روحانی درخواست خبرنگاران اصلاح طلب برای بازگشایی انجمن صنفی روزنامه نگاران بود که رئیس جمهور منتخب مردم در پاسخ به این درخواست ها گفت: معتقدم نه تنها انجمن صنفی بلکه هر انجمنی در چارچوب قانون باید فعال باشد. این سخن روحانی با واکنش برخی از خبرنگاران و تشویق آنان مواجه شد.

*یکی از سئوالات دیگر خبرنگاران اصلاح طلب حاضر در این مراسم این بود که برنامه دولت یازدهم برای زندانیان امنیتی سال 88 چیست که روحانی در پاسخ به این سئوال مردم را عامل تعیین کننده و سرنوشت ساز در این خصوص خواند.

*پیش از ترک نشست خبری از سوی روحانی، یکی از افرادی که پیشتر در هنگام ثبت نام کاندیداها در وزارت کشور از همراهان اسفندیار رحیم مشایی و طرفدار وی بود و در حمایت از مشایی با خبرنگاران اصولگرا و مخالف مشایی در ستاد انتخابات کشور درگیر شده بود فریاد "روحانی یادت باشه میرحسین باید باشه" سر داد و سعی کرد به سرعت سالن را ترک کند ، وی که خود را خبرنگار یک مجله پتروشیمی معرفی کرده بود با واکنش خبرنگاران مواجه شد و همگی او را عامل جریان انحرافی برای بر هم زدن اولین نشست خبری رئیس جمهور منتخب مردم معرفی خواندند.

*ازدحام جمعیت باعث شد که عکاسان خبری در بین صندلیها بنشینند و زمانی که سرود جمهوری اسلامی ایران پخش شد وقتی که تیم حسن روحانی به احترام سرود بلند شدند عکاسان با فریاد از آنها می خواستند که بنشینند تا بتوانند عکسهای رئیس جمهور منتخب را بگیرند.

*خبرنگار مهر تنها خبرنگاری بود که در خصوص فضای کم موجود در سالن به رئیس جمهور اعتراض کرد و گفت: کاش شرایط بهتری فراهم می کردید که همکاران من بهتر بتوانند کارشان را انجام دهند.

*خبرنگار ایسنا از روحانی پرسید اولین قفلی که کلید روحانی باز می کند چیست که رئیس جمهور منتخب گفت: اولین قفل باز شد. اولین قفل سرمایه اجتماعی بود که ارتقا یافت که خبرنگاران حاضر در سالن روحانی را تشویق کردند.

*قرار گرفتن دو رسانه شرق و کیهان در کنار یکدیگر برای پرسیدن سوال نیز از نکات جالب انتخاب اسامی رسانه ها بود ابتدا خبرنگار شرق سوال خود را مطرح کرد که البته او پیش از طرح سوالش گفت که امیدواریم در دولت شما شاهد بازگشایی انجمن صنفی روزنامه نگاران باشیم که این موضوع نیز باعث شد روزنامه نگاران خبرنگار شرق را تشویق کنند. خبرنگار شرق همچنین سوال کرد که با توجه به حمایت خاتمی از شما آیا مطالبات اصلاح طلبان را دنبال می کنید یا خیر که روحانی پاسخ داد من رئیس جمهور همه مردم هستم.

*بعد از روزنامه شرق از روزنامه کیهان دعوت شد که سوال خود را مطرح کند که نکته جالب این بود که خبرنگاری که پشت تریبون آمد گفت از کیهان ورزشی برای سوال کردن آمده است و درباره ورزش و نظام باشگاههای کشور سوال کرد پیش از پاسخ روحانی خبرنگاری از میان سالن فریاد زد از آقای روحانی بپرسید چرا خبرنگار سیاسی روزنامه کیهان نیامده است روحانی گفت: حالا سوال کردند و پاسخ می دهیم. سپس اعلام کرد حالا که اسم ورزش آمده می خواهم آرزوی پیروزی برای تیم ملی داشته باشم که این طرح این موضوع نیز باعث تشویق روحانی از سوی حضار شد.مجری برنامه البته اعلام کرد ما از خبرنگار کیهان درخواست کردیم که بیاید و البته خوشحالیم که خبرنگار ورزشی به خاطر فوتبال فردا آمده است.

*خبرنگار آفتاب یزد درباره دعوت از عارف سوال کرد و اینکه مخاطبان این روزنامه مدام تماس می گیرند که از آقای روحانی بخواهید به عارف مسئولیت دهد که روحانی پاسخ داد من از همه نامزدهای انتخابات دعوت می کنم تا اگر دوست داشتند همکاری کنند.

*در پایان نشست بسیاری از خبرنگاران به جلو هجوم آورده بودند و زمانی که خبرگزاری آنا به عنوان آخرین خبرنگار سوال خود را داشت مطرح می کرد بیشتر خبرنگاران در حال فریاد بودند که چرا سوالات آنها مطرح نشده است.

*یکی از خبرنگاران (مردوخی) در پایان نشست به شدت عصبانی شد و فریاد می زد که بی عدالتی شده است که روحانی گفته آقای مردوخی را اذیت نکنید.

نظرات بینندگان