arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۷۱۰۷
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۶ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۲

ضرغامی: هیچ‌ کجای دنیا رسانه ملی رایگان در اختیار همه قرار نمی‌گیرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 ضرغامی گفت: در این جشنواره در حالی از جوانان برتر تقدیر می‌شود که در جمعه گذشته در یک عرصه بزرگ حق و باطل جوانان و ملت بزرگ ایران موفق و سربلند بیرون آمدند.

به گزارش ایسنا ، رییس سازمان صدا و سیما با سخنانی در اختتامیه جشنواره جوان برتر مشارکت‌های اجتماعی حضرت علی اکبر (ع) گفت: رهبر معظم انقلاب زمانی که در اول سال فرمودند یک حماسه سیاسی بیافرید خیلی‌ها معتقد بودند این انتخابات، انتخابات سرد و بی روح باشد چه برسد به آنکه یک حماسه خلق شود اما ملت ایران یک حماسه بزرگ را رقم زدند و این انتخاب بزرگ یک فرصت وسیع برای ملت ایران فراهم می‌آورد که باعث شکوفا شدن جوانان خواهد شد و آثار پربرکتی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه مهمترین ویژگی‌های جوانان شجاعت است، افزود: یکی از هدیه‌های بزرگ خداوند به جوانان شجاع رهبر شجاع است. این فضای بانشاط سیاسی یکی از جلوه‌های شجاعت رهبری است. رهبری معظم انقلاب با مدیریت در بالاترین سطح کشور توانستند به دنیا نشان دهند که ایران تابلویی از آزادی بیان و شجاعت است. فرمایشات ایشان در مورد رسانه موجب افتخار ماست و این اتفاق بزرگ ناشی از آزاداندیشی و تدبیر ایشان است.

وی با اشاره به سایت‌ها و روزنامه‌های بیگانه افزود: این سایت‌ها و روزنامه‌ها مدام ادعای آزادی بیان دارند اما حاضر به بیان بسیاری از مطالب نیستند و فقط شعار می‌دهند و قصد فریب مردم را دارند. در هیچ‌ کجای دنیا مانند ایران رسانه ملی به شکل رایگان در اختیار همه قرار نمی‌گیرد.

ضرغامی با اشاره به اینکه فضای شکوفایی جوانان تغییر کرده است، اظهار کرد: امروزه در دنیا اگر جوانی بخواهد پدیده شود و در جامعه تاثیرگذار باشد نیازی نیست حتما نخبه یا فردی با نبوغ بسیار بالایی باشد.

وی افزود: امروزه شرایط رسانه‌ها و فناوری اطلاعات بسیاری از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های در اختیار جوانان قرار داده و اگر یک جوان، ایده‌پرداز خوبی باشد و بتواند ظرفیت‌ها را بشناسد، می‌تواند در جامعه پدیده شود و سرنوشت جامعه را تغییر دهد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های فضای مجازی، افزود: امروزه با کمک فضای مجازی افراد می‌توانند یک لشگر قوی در جامعه باشند. لزوما نیاز نیست افراد خالق باشند بلکه کافی است با خلاقیت و سلیقه یک حوزه عظیم اجتماعی را ایجاد کنند.

رییس سازمان صدا و سیما با اشاره به سردار شهید حسن طهرانی مقدم افزود: ایشان یکی از نمونه‌های شاخص خلاقیت در زمان جنگ و همچنین انقلاب بوده است. ایشان با کمترین بودجه با خلاقیت و با استفاده از تمام دستگاه‌ها و دانشگاه‌ها کارها را پیش می‌برد و با همین رویکرد توانست موشک 2000 کیلومتری را تولید کند و تا روزهای آخر نیز با همین رویکرد فعالیت می‌کرد و در آخر در همین راه شهید شد.

ضرغامی با بیان اینکه دشمنان می‌خواستند فضای مجازی را در فتنه 88 یک تهدید برای ایران قلمداد کنند، افزود: دشمنان به خوبی ملت ایران را نشناختند و این تهدید برای کشور با حضور جوانان حزب اللهی رد شد. همچنین جوانان حزب اللهی با استفاده از ظرفیت فضای مجازی باید جهان را تحت تاثیر خود قرار دهند و با تولید آثار هنری ارزشمند بر جامعه تاثیرگذار باشند.
نظرات بینندگان