arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۷۱۹۱
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۰۹ - ۲۹ خرداد ۱۳۹۲

ساخت مسکن ویژه در جنوب غربی پایتخت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران از اجرای مسکن ویژه در جنوب‌غربی پایتخت خبر داد و گفت:‌ مشکلات مسکن ویژه منطقه ۲۲ (آتی‌شهر) در حال برطرف شدن است و به‌زودی عملیات ساخت واحدهای این سایت توسط پیمانکار آغاز خواهد شد.

به گزاش تسنیم، فریبرز واحدی  افزود: واحدهای مسکن ویژه تهرانسر از اوایل ماه آینده به تدریج تکمیل می‌شود و پس از آن که آب، برق و گاز آنها تامین شود واحدهای مسکونی به ترتیب بلوک‌های تکمیل شده به متقاضایان تحویل می‌شود.

وی با بیان این‌که  5 پیمانکار فعال در این سایت شیفت‌های کاری خود را اضافه کرده‌اند، تصریح کرد: در مجموع 2560 واحد در سایت مسکن ویژه تهرانسر ساخته می‌شود که خوشبختانه روند ساخت‌و ساز طبق برنامه زمانبندی شده در حال انجام است.

وی با بیان این‌که ظرفیت مسکن ویژه تهرانسر تکمیل شده و ثبت‌نام جدیدی برای این سایت نداریم، خاطرنشان کرد: یک سری مشکلات برای سایت منطقه 22 در خصوص زمین به وجود آمد که در حال رفع موانع ثبت زمین هستیم که بلافاصله پس از این کار عملیات ساخت واحدهای مسکن ویژه آتی‌شهر نیز شروع خواهد شد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در استان تهران با بیان این‌که در فاز اول این سایت 2000 واحد مسکونی ساخته می‌شود، یادآور شد: ساخت مسکن در فاز دوم نیز به استقبال مردم بستگی دارد، اما با این حال برای احداث 2000 واحد نیز در این فاز برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

واحدی تاکید کرد: هنوز شرایط ثبت‌نام در این منطقه هنوز نهایی نشده، اما به زودی شرایط جدید را اعلام خواهیم کرد.

وی با اعلام این خبر که مسکن ویژه در سایت‌های جدید از جمله سایتی در جنوب غربی تهران اجرا می‌شود به امضای تفاهمنامه آب و برق واحدهای مسکن ویژه تهرانسر بین وزارتخانه‌های راه و نیرو اشاره کرد و گفت: بر اساس این تفاهمنامه زیرساخت‌های برق این واحدها تقریبا تمام شده و بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، ضمن آن‌که زیرساخت‌های آبرسانی و فاضلاب نیز از هفته آینده آغاز می‌شود.

واحدی ادامه داد: با توجه به طراحی صورت گرفته در خصوص گازرسانی به این واحدها، به محض اتمام شبکه آب و فاضلاب این واحدها عملیات گازرسانی شروع خواهد شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران با تاکید بر این‌که مشکلی برای تاسیسات زیربنایی مسکن ویژه تهرانسر نداریم، گفت: کار ساخت مسجد این سایت نیز از دوشنبه آغاز شده است.
نظرات بینندگان