arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۷۲۰۱
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۱۰ - ۲۹ خرداد ۱۳۹۲

انتقام‌گیری مرگبار از عروس سابق

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 مردی که عروس سابق خود را به قتل رسانده است روانه زندان شد تا تحقیقات قضایی از وی ادامه پیدا کند. این مرد که حسن نام دارد 10 روز بعد از ارتکاب جنایت بازداشت شد و ضمن اعتراف به جرمش صحنه قتل را نیز بازسازی کرد.

کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی استان خراسان رضوی ظهر روز 28 اردیبهشت عازم جاده‌ای روستایی در نزدیکی مشهد شدند تا تحقیقات درخصوص پرونده‌ای تازه را آغاز کنند. به آنها گزارش شده بود جنازه زنی در حاشیه این جاده رها شده است. آنها وقتی به محل اعلام‌شده رسیدند، پیکر بی‌جان مقتول را درحالی‌که در گودالی افتاده بود، یافتند و مشاهده کردند قاتل یا قاتلان جنازه را به آتش کشیده‌اند. تحقیقات میدانی به افشای هویت قربانی به نام مرضیه منجر شد و کارآگاهان دریافتند هیچ سرقتی از این زن انجام نشده و او مورد آزار جنسی نیز قرار نگرفته است. همین سرنخ‌ها فاش کرد مرضیه به احتمال زیاد توسط فرد یا افرادی آشنا و به قصد انتقام‌گیری از پا درآمده است.

افسران جنایی پس از شناسایی والدین مقتول به پرس‌وجو از آنها پرداختند و فهمیدند این زن حدود یک ماه قبل از همسرش طلاق گرفته و به منزل پدری خود بازگشته بود. به گفته اولیای‌دم، مرضیه و شوهرش به نام کاوه با هم مدت‌ها اختلاف داشتند و سرانجام پس از کشمکش‌های بسیار به این نتیجه رسیدند که ادامه زندگی مشترک برایشان امکان‌پذیر نیست. به دست آمدن این اطلاعات سبب شد نام کاوه و دیگر اعضای خانواده او در فهرست مظنونان احتمالی ثبت شود و پلیس، کار تحقیق از این افراد را آغاز کند.

پدرشوهر مرضیه در بازجویی‌ها دچار تناقض‌گویی شد و کارآگاهان به این نتیجه رسیدند که او راز مرگ عروس سابقش را می‌داند، به همین دلیل او را 10 روز بعد از پیداشدن جسد، بازداشت کردند و بازجویی‌های تخصصی آغاز شد. حسن در نهایت به کشتن مرضیه اقرار کرد و درباره انگیزه‌اش از این جنایت گفت: «مرضیه و کاوه به‌شدت با هم اختلاف داشتند و مرتب دعوا می‌کردند. دیگر هیچ راهی برای اینکه آنها با هم زندگی کنند باقی نمانده بود برای همین هم جدا شدند و پسرم حضانت نوه‌ام را به عهده گرفت. من امیدوار بودم بعد از طلاق آن دو آرامش دوباره به زندگی‌مان برگردد ولی این اتفاق نیفتاد و از آن به بعد مزاحمت‌های مرضیه شروع شد.»

مرد 53‌ساله ادامه داد: «چند بار از مرضیه خواستم دست از سر من بردارد و اجازه بدهد راحت زندگی کنم اما او همچنان به رفتارهای ناشایست‌اش ادامه می‌داد و تهدید می‌کرد آبروی مرا می‌برد. او هنوز از پسرم کینه داشت و به همین دلیل هم چنین کارهایی را انجام می‌داد. من هم بعد از مدتی از کارهای عروس سابقم خسته شدم و بالاخره به این نتیجه رسیدم که وی را بکشم.»

متهم درباره نحوه ارتکاب قتل گفت: «روز حادثه مقداری بنزین تهیه کردم. بعد با مرضیه تماس گرفتم و از او خواستم برای ملاقات فرزندش بیاید. وقتی او را سوار خودرو کردم به سمت حاشیه شهر راه افتادم. بعد از طی مسافتی به جاده‌ای فرعی رسیدم که هیچ خودرو دیگری در آن نبود. فرصت را برای اجرای نقشه‌ام مناسب دیدم و به بهانه استراحت کنار جاده توقف کردم. مرضیه آن زمان کنارم نشسته بود.

من هم در لحظه‌ای او را غافلگیر کردم و با مشت محکم به سرش کوبیدم. او بیهوش شد. سپس وی را کشان‌کشان به منطقه بیابانی بردم و در گودالی انداختم و وی را با ضربات پی‌درپی به قتل رساندم. بعد هم جسد را آتش زدم تا آثار جرم از بین برود.»

متهم در ادامه، صحنه قتل را نیز بازسازی کرد و اکنون در بازداشت به سر می‌برد.

منبع: روزنامه شرق
نظرات بینندگان