arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۷۲۶۳
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۴ - ۲۹ خرداد ۱۳۹۲

مطالبات فرمانده ناجا از رییس‌جمهور منتخب مردم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرماندهی نیروی انتظامی با اشاره به وجود کانون‌های بی‌ثبات زیادی در همسایگی ایران گفت: با توجه به شناختی که از رییس‌جمهور منتخب داریم، انتظار می‌رود در دولت آینده به این موضوع توجه ویژه شود.

به گزارش ایسنا، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم با بیان اینکه جرایم جنایی در سال‌های اخیر روند نزولی داشته است افزود: جرایمی نظیر سرقت‌های مسلحانه، آدم‌ربایی، گروگانگیری،قتل و جنایت نیز در کشور کاهش قابل قبولی داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی با اذعان به اینکه موضوع موادمخدر و به تبع آن مسئله اعتیاد یکی از بزه‌هایی است که منشاء سایر جرائم و جنایات است خاطرنشان کرد: پرداختن به این آسیب یکی از ضرورت‌های جامعه امروز است و علی‌رغم اینکه میزان تخریب این آسیب‌اجتماعی بسیار گسترده و پیچیده است اما می‌توان درمان و بهبودی آن حاصل شود.

احمدی‌مقدم گفت: بیشتر سرقت‌های خرد مربوط به مصرف‌کنندگان موادمخدر است و بسیاری از جنایت‌ها نیز پس از مصرف موادمخدر روی می‌دهد.

وی تصریح‌کرد: مسأله دیگر در حوزه موادمخدر مربوط به کنترل مرزها است که در دولت نهم و دهم در این خصوص اهتمام خوبی انجام شده و کنترل مرزها از 20 درصد به 70 درصد رسید.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: با وجود اینکه در همسایگی ما کانون‌های بی‌ثبات زیادی وجود دارد، می‌توانیم مرزهای خود را کنترل کنیم و با توجه به شناختی که از رییس‌جمهور منتخب داریم و با توجه به تجربیان ایشان انتظار می‌رود در دولت آینده به این موضوع توجه ویژه شود.

تشدید اعتیاد در بین زنان صحت ندارد/ 5 درصد مجرمان موادمخدر را زنان تشکیل می‌دهند

احمدی‌مقدم درباره افزایش آمار اعتیاد زنان و کاهش زمان دسترسی به موادمخدر نیز به ایسنا گفت: حدود پنج درصد مجرمان موادمخدر در دسته زنان هستند و با توجه به اینکه مأموران در حوزه موادمخدر کمتر به زنان ظنین می‌شوند. باندهای موادمخدر تلاش می‌کردند تا از زنان بعنوان عناصری برای انتقال موادمخدر مخصوصأ روان گردان‌ها استفاده کنند که با انهدام چندین باند این مسأله کنترل شد.

وی تصریح‌کرد: افزایش اعتیاد به انواع موادمخدر در بین زنان قابل تأیید نیست.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: خردادماه سال‌جاری یکی از امن‌ترین ماه‌ها در دو سال اخیر بود و بیشترین کاهش جرایم و تصادفات را در آن داشته‌ایم.

احمدی‌مقدم در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره کاهش جرایم انتخاباتی اظهارکرد: به دلیل هماهنگی و همکاری مناسب بین کاندیداها، ستادها و هواداران با وجود برپایی میتینگ‌ها و محافل اجتماعی گسترده هیچ حادثه قابل ذکری در انتخابات اخیر رخ نداد.

به گفته فرمانده نیروی انتظامی انتخابات 24 خرداد 92 علی‌رغم گسترده بودن آن امن‌ترین انتخابات در سطح کشور بود.

احمدی‌مقدم ادامه داد: در این انتخابات با کمک نیروی انتظامی از ورود افرادی که می‌خواستند با ناهنجاری حادثه‌آفرینی کنند، ممانعت شد و تنها حاشیه‌های کوچکی در بحث شوراهای شهر و روستا وجود داشت که آن هم با مداخله ریش سفیدان، موثرین شهرها و ماموران نیروی انتظامی حل و فصل شد و هیچ خللی در طول زمان رأی‌گیری و شمارش آراء وجود نداشت.

نظرات بینندگان