arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۷۳۰۹
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۲۰ - ۲۹ خرداد ۱۳۹۲

نامه سیدمهدی طباطبایی به حسن روحانی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حجت الاسلام سید مهدی طباطبایی گفت: اخلاق اجتماعی هم در کشور دچار مشکل جدی شده است.
 
حجت السلام طباطبایی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و استاد اخلاق در نامه ای به رئیس جمهور منتخب با اشاره به اینکه «احترام بزرگان در همه قشر‌ها آسیب‌ دیده است»، افزود: نهاد خانواده دچار بحران شده است، حرمت افراد لطمه دیده تندروی‌ها، مناسبات سیاسی و اجتماعی را دچار تزلزل کرده، مردم همه حرف‌ها را شنیدند، عملکرد‌ها را دیدند و با آگاهی کامل از مواضع و برنامه دیگر کاندیدا‌ها به نطق‌ها، مطالب، افکار، آثار و منطق حاکم بر برنامه‌های شما رای دادند لذا یک همت و همیت بسیار ویژه‌ای را در این بخش می‌طلبد که به فضل خداوند متعال و برنامه‌ریزی دقیق حل خواهد شد.
 
 مشروح  این نامه به شرح زیر است:
 
جناب حجت‌الاسلام و المسلمین حاج شیخ حسن روحانی

خدا را شاکریم که بار دیگر در حساس‌ترین دوران تاریخی ایران اسلامی و در برهه‌ای که رفتار‌ها و گرفتاری‌ها نشان از نا‌امیدی و یاس داشت بار دیگر خورشید و نور امید درخشید و ایمان راسخ و قلب روشن مردم ظهوری تازه یافت و بافته‌های نابه‌جا از هم گسست و تار‌ و پود جدیدی به هم آویخته شد.

امروز حماسه سیاسی مد‌نظر رهبری معظم انقلاب به ثمر نشست. تدبیر بزرگانی چون آیت‌الله هاشمی و درایت فرهیخته‌ای چون دکتر عارف و همچنین منطق و گویش و توانایی حضرت عالی تبیین مواضع خوب و دقیق و مورد احتیاج جامعه را یکی از چندین دلیل بروز حماسه سیاسی می‌دانم.

در این نوشته چند مطلب را متذکر می‌شویم تا از باب نصیحت و خیر‌خواهی برادر مومن مطالبی را ذکر کرده باشیم:

همانطور که خوب واقفید این انقلاب ثمره مجاهدت‌ها و تلاش انسان‌های مومن، فداکار و نیز خون‌های پاک فرزندان این مرز و بوم و نتیجه سختی‌های زندان، تبعید، شکنجه افراد کامل و مومنی است که فارغ از نتیجه برای رضای خدا وارد میدان مبارزه علیه رژیم پهلوی بودند و می‌باشد و نیز در دوران دفاع مقدس مردم پاک نیت هرچه داشتند را در طبق اخلاص گذاشتند و در برابر اربابان قدرت و زور و تزویر ایستادگی کردند، دوران به دوران بحران‌ها را تا به امروز پشت‌سر گذاشتند و سختی‌ها این مسیر را به جان خریدند.

امروز بزرگترین سرمایه کشور یعنی تجربه‌هایی که دستاورد‌های علمی،‌حوزوی و دانشگاهی است در حال از بین رفتن است. نگذارید به دلیل تکدر خاطر یا تنگ‌نظری‌های سال‌های اخیر این سرمایه‌ها از چرخه اجرایی و علمی کشور حذف شوند که خسارتی جبران‌ناپذیر است.

مناسب است از همه سرمایه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و مذهبی کشور به نحو احسن بهره برده شود و کار‌آمدی اسلام را به عرصه ظهور بگذاریم ان‌شا‌ء‌الله.

تجربه مدیران لایق را در کنار مدیریت قوی خود حفظ نمایید تا زندگی مردم که آسیبی جدی از مدیریت آزمون و خطا خورده است به شرایط مناسبی برسد. اخلاق اجتماعی هم در کشور دچار مشکل جدی شده است. احترام بزرگان در همه قشر‌ها آسیب‌ دیده، نهاد خانواده دچار بحران شده است، حرمت افراد لطمه دیده تندروی‌ها، مناسبات سیاسی و اجتماعی را دچار تزلزل کرده، مردم همه حرف‌ها را شنیدند، عملکرد‌ها را دیدند و با آگاهی کامل از مواضع و برنامه دیگر کاندیدا‌ها به نطق‌ها، مطالب، افکار، آثار و منطق حاکم بر برنامه‌های شما رای دادند لذا یک همت و همیت بسیار ویژه‌ای را در این بخش می‌طلبد که به فضل خداوند متعال و برنامه‌ریزی دقیق حل خواهد شد.

اینجانب شما را فردی دانا، فهمیده فرهیخته و با ذکاوت شناخته‌ام و انتخاب حضرت‌عالی را تبریک گفته و از خداوند طلب عزت و دوام توفیقات را مسئلت می‌نمایم.
نظرات بینندگان