arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۷۵۲۹
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۱۴ - ۳۱ خرداد ۱۳۹۲

شنبه، آملی‌لاریجانی با مردم سخن می‌گوید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرکل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه گفت: رییس قوه قضاییه اول تیرماه مصادف با نخستین روز هفته قوه قضاییه با مردم سخن می‌گوید.

به گزارش انتخاب، حسن رحیمی با بیان این خبر اظهار کرد: آیت‌الله آملی‌لاریجانی در این گفت‌وگوی زنده تلویزیونی بعد از اخبار ساعت 21 شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران ضمن تشریح سیاست‌ها، برنامه‌ها، اهداف، اقدامات و عملکرد یکسال گذشته قوه‌ قضاییه را نیز بیان خواهد کرد.

وی افزود: مطابق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی ستاد بزرگداشت هفته قوه‌ قضاییه برای استفاده مطلوب از ظرفیت رسانه ملی علاوه بر گفت‌وگوی زنده تلویزیونی آیت‌الله آملی‌لاریجانی، سایر مسوولان و جمعی از قضات دستگاه قضایی نیز با حضور در برنامه‌های صدا و سیما ضمن بیان برنامه‌ها و اقدامات صورت گرفته در یکسال گذشته، پاسخگوی مردم نیز خواهند بود.

قائم مقام ستاد بزرگداشت هفته قوه قضاییه همچنین از برگزاری همایش بزرگ دستگاه قضایی در تاریخ چهارم تیرماه، مصادف با چهارمین روز هفته قوه قضاییه خبر داد و گفت: در این همایش سراسری که با حضور رییس قوه قضاییه و مسوولان عالی رتبه نظام، همچنین مسوولان عالی، قضات و کارکنان دستگاه قضایی برگزار می‌شود، عملکرد یک ساله قوه قضاییه تبیین و با بحث و بررسی درباره برنامه‌های آینده قوه قضاییه محورهای عمده تلاش‌ها و موفقیت‌های آن در کنار مشکلات و تنگناهای موجود بر سر راه دستگاه قضایی نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و از تعدادی از قضات و کارکنان دستگاه قضایی نیز تقدیر می‌شود.

حسن رحیمی با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل (ره) و معمار دستگاه قضایی شهید آیت‌الله دکتر بهشتی، همچنین از تجدید میثاق مسوولان عالی قوه قضاییه با آرمان‌های حضرت امام (ره) با حضور در مرقد مطهر امام خمینی(ره) و نیز حضور بر سر مزار شهدای هفتم تیر در یکی از روزهای قوه قضاییه خبر داد.

مدیر کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه افزود: تعدادی از مشاوران حقوقی مرکز امور مشاوران قوه قضاییه نیز در طول هفته قوه قضاییه با حضور در مساجد به راهنمایی مردم و شهروندان در زمینه مسائل حقوقی می‌پردازند.

به گفته این مقام مسوول قضایی در طول هفته قوه قضاییه روسای کل دادگستری استان‌ها و شهرهای مختلف با حضور در نماز جمعه اقدامات و عملکرد حوزه تحت مدیریت خود را به اطلاع مردم خواهند رساند.

وی با تاکید بر این‌که «در طول هفته بزرگداشت قوه قضاییه برنامه‌های مخلتف دیگری نیز در تهران و سراسر کشور برگزار خواهد شد» ابراز امیدواری کرد این برنامه‌ها به صورت مناسب و فراگیر از سوی رسانه ملی و سایر رسانه‌ها اطلاع رسانی شود تا عموم مردم در جریان عملکرد دستگاه قضایی قرار گیرند.

نظرات بینندگان