arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۷۶۷۸
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۶ - ۰۱ تير ۱۳۹۲

عسگر اولادی: روحانی خیر الموجودین بود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حبیب‌الله عسگر اولادی رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در گفت‌و‌گو با تسنیم، با اشاره به مهمترین اولویت‌های دولت یازدهم، گفت: به‌تعبیر بنده حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی خیر الموجودین بوده مردم به او رأی دادند.

وی افزود: بر اساس سخنان روحانی در نشست خبری و سخنانی که در دیدارها بیان کرده، بنای وی بر این است که به‌دور از افراط و تفریط بتواند در مسیر تدبیر و جناحی فکر نکردن، دولت تشکیل دهد و من این پیام‌ها را خوب ارزیابی می‌کنم.

**روحانی به‌دور از تعصب اصلاح‌طلبانه و اصولگرایانه کابینه را انتخاب می‌کند
رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان "مشی فکری رئیس جمهور منتخب، بنده را قانع می‌کند"، تصریح کرد: حجت الاسلام روحانی به‌دور از افراط و تفریط و تعصب اصلاح‌طلبانه یا اصولگرایانه و بر اساس آنچه آهنگ دیروز امام خمینی(ره) و آهنگ مقام معظم رهبری و شعارهای خوبی که در جریان رقابت‌های انتخاباتی مطرح کرده، برنامه ریزی و از شخصیت‌های معتدل در دولت یازدهم استفاده خواهد کرد.

عسگر اولادی افزود: به خاطر دارم زمانی که در مجلس با حجت الاسلام والمسلمین روحانی همکار بودم، وی همیشه نظرش بر این بود که عقلای مجلس دور یکدیگر جمع شوند و نگذاریم افراط و تفریط بر مجلس حاکم شود البته در طول مدت خدمتش در شورای عالی امنیت ملی و مجمع تشخیص مصلحت نظام هم سعی وی بر اعتدال و تدبیر بوده است.

** رئیس‌جمهور منتخب با انتخاب کابینه اعتدالی آرامش مردم را کامل کند
وی ادامه داد: بنده داشتن چنین روحیه‌ای را در رئیس جمهور منتخب، به مقام معظم رهبری و ملت ایران تبریک می‌گویم و امیدوارم که رئیس جمهور منتخب با این دید، اعضای کابینه را انتخاب کند و از خداوند بزرگ می‌خواهیم تا به وی کمک کند تا در انتخاب کابینه و تشکیل دولت همان گونه که تابه‌حال آرامش به مردم داده، این آرامش را کامل کند.

** توقعی از روحانی برای حضور اصولگرایان در کابینه ندارم
رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در خصوص انتظار این جبهه از رئیس جمهور منتخب برای استفاده از اصولگرایان در دولت یازدهم، اظهار داشت: بنده اصلاً از رئیس جمهور منتخب توقعی برای اصولگرایان ندارم و خود را خادم اصولگرایان می‌دانم؛ معتقدم رویه‌ای که روحانی انتخاب کرده، موجب خواهد شد تا خداوند او را به بهترین‌ها هدایت کند.

عسگراولادی همچنین خاطرنشان کرد: رئیس جمهور منتخب در گزارشی که بعد از انتخابات به مردم ارائه کرد و در موضع‌گیری‌ها و سخنرانی‌ها "جهاد فی الله" را شروع کرده و امیدواریم که خداوند وی را به بهترین‌ها هدایت کند.

** اصولگرایان شکست نخوردند/ روحانی اصولگرای باسابقه است
وی در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر اینکه اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم شکست خورده‌اند، گفت: اصولگرایان در انتخابات شکست نخوردند چرا که حجت الاسلام روحانی اصولگرای باسابقه است، البته دو تن از نامزدها مانند غلامعلی حدادعادل و محمدرضا عارف دنبال این بودند تا انتخاب مردم آسان‌تر شود لذا انصراف دادند اما بنده هر 6 نامزد را صالح می‌دانستم و اگر هرکدام از آنها رأی می‌آورد، با منتخب مردم همکاری می‌کردم، در حال حاضر هم در رابطه با حجت الاسلام و المسلمین روحانی نیز، او را "خیر الموجودین" می‌دانم و خداوند به ملت ما در این جشن ملی کمک شایانی کرد که روحانی رأی آورد.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان "همه ما اصولگرایان دنبال فردی می‌گشتیم که بتواند کابینه و خط‌مشی و رویه‌ای را انتخاب کند که آهنگ مقام معظم رهبری در آن مشاهده شود"، اظهار داشت: بنده از گزارش‌هایی که رئیس‌جمهور منتخب به مردم ارائه کرد، احساس می‌کنم در آهنگ رهبری حرکت می‌کند.
نظرات بینندگان