arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۷۷۱۲
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۲۰ - ۰۱ تير ۱۳۹۲

جزئیات ۲ نامه عسگراولادی به احمدی‌نژاد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حبیب‌الله عسکراولادی با بیان اینکه ریاست جمهوری بعد از احمدی‌نژاد خیلی سخت است، از جزئیات دو نامه خود به رئیس‌جمهور خبر داد و گفت: اجرای هدفمندی باید در تاریخ ثبت شود، شجاعت احمدی‌نژاد قابل ستایش است چرا که دولت‌های هاشمی و خاتمی جرأت نکردند آن را اجرا کنند.

به گزارش انتخاب به نقل از فارس، حبیب‌الله عسکر اولادی در مراسم روز ملی اصناف اظهار داشت: آقای احمدی‌نژاد در 8 سال گذشته خدمات زیادی را انجام داده‌اند که این امور مورد رضایت رهبری بوده است، به نحوی که دولت نهم و دهم خدمات فوق‌العاده‌ای در زمینه‌هایی داشته‌اند.

وی افزود: باید به آقای احمدی‌نژاد تبریک گفت که این دوره را با تمام فراز و نشیب‌ها به نحوی به پایان رساندند که مورد رضایت ولی‌فقیه است.

وی با تشکر از وزیر کشور به دلیل اجرای خوب انتخابات اظهار داشت: از قبل از انقلاب تاکنون من در همه انتخابات بوده‌ام اما اجرای این انتخابات را بهترین می‌دانم.

عسگر اولادی گفت: شورای نگهبان عواطف و احساسات را به خوبی کنترل کردند و توانستند افرادی را انتخاب کنند که مناسب برای ریاست جمهوری باشند چرا که ریاست جمهوری بعد از احمدی‌نژاد خیلی کار سختی است.

وی افزود: به نظر من هر 8 نامزد صالح بودند و هر کدام رئیس جمهور می‌شدند خوب بود، اما تبریک جدی به دکتر حسن روحانی دارم چون با شعارهایی که دغدغه مردم و رهبری بود و با رعایت آرامش در جامعه توانست آرای بالایی به دست آورد.

عسگر اولادی گفت: من بیش از 40 سال است که دکتر روحانی را می‌شناسم، دکتر روحانی در دورانی که نایب رئیس مجلس بود سعی‌اش این بود تا از افراط و تفریط جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه من شعار نامزدها را با گذشته آنها مقایسه کردم، گفت: من به روحانی رأی ندادم به ولایتی رأی دادم اما خیرالموجودین انتخاب شد.

عسگر اولادی گفت: اگر می‌خواهیم حماسه اقتصادی داشته باشیم، باید امنیت اطمینان‌آور داشته باشیم البته امنیت اطمینان‌آور آسیب‌هایی را هم دارد که باید مراقب آن آسیب‌ها بود.

وی افزود: از رئیس جمهور محبوب و منتخب استدعا دارم که به نکات مثبت دولت‌های گذشته و به ویژه دولت احمدی‌نژاد توجه داشته باشند.

عسگر اولادی گفت: در طول 8 سال گذشته مکاتبه با احمدی‌نژاد را قطع نکردم و بگذریم از اینکه جواب دادند یا ندادند یا به صورت شفاهی گفتند، 5 روز قبل از انتخابات نیز عریضه‌ای را برای احمدی‌نژاد نوشتم و گفتم که دولت شما 11 نکته مثبت داشته و 2 یا 3 نکته منفی هم داشته و می‌خواستم به این نکات توجه کنم لذا لازم است تا دولت روحانی به نکات مثبت احمدی‌نژاد توجه کند.

وی افزود: دولت هاشمی هدفمندی را طراحی کرد تا لب اجرا برد اما اجرا نکرد، دولت خاتمی هم هدفمندی را به طرف اجرا برد اما جرأت نکرد که اجرا کند اما شجاعت احمدی‌نژاد ستودنی است اگر چه نتیجه قطعی آن هنوز روشن نشده است و شاید تا 10 سال دیگر به اهداف هدفمندی برسیم.

عسگر اولادی گفت: بدهی به بانک‌ها و همچنین پرداخت یارانه‌ها تورم را به این حد رسانده است، به همین دلیل برای هدفمند کردن یارانه‌ها دو نامه به احمدی‌نژاد نوشتم اول اینکه گفتم سعی کنید مردم حقوق‌بگیر دولت نشوند و هدفمندی را در دهک‌های نیازمند نگه دارید و نظارت کنید درست است این پول ریختن‌ها گشایش‌هایی را ایجاد کرد اما این پولها وارد بازار شد و کنترل تورم میسر نشد لذا پیشنهاد دادم تا از کمیته امداد و بهزیستی برای توزیع یارانه‌ها استفاده شود.

عسگر اولادی گفت: زمانی که احمدی‌نژاد در برابر 5 برابر کردن یارانه‌ها صحبت کرد نامه دیگری به او نوشتم و گفتم که اگر این کار را بکند مردم حقوق‌بگیر دولت می‌شوند و اصل هدفمندی زیر سؤال می‌رود،اما معتقدم تلاش‌های دولت باید در تاریخ ثبت شود.

وی افزود: همچنین به احمدی‌نژاد گفتم که این در شأن شما نیست که اعتبار شما را به پای افرادی بریزید که مردم و رهبری آن را قبول ندارند.

عسگر اولادی گفت: از دولت روحانی استدعا دارم تا نکات مثبت دولت‌های رجایی، خامنه‌ای، هاشمی، خاتمی و احمدی‌نژاد را مورد استفاده قرار دهند البته من معتقدم ابوالحسن بنی‌صدر هم نکات مثبتی داشته است اما چون خودش را بالا گرفت و تولی ولایت را قبول نداشت شکست خورد.

وی افزود: حضور احمدی‌نژاد و اعضای دولت در اعماق کشور در تاریخ این کشور بی‌سابقه بوده است در بعضی از سفرها احمدی‌نژاد بیش از یک میلیون نامه دریافت کرده است که این در بدو تأسیس حکومت در ایران بی‌سابقه بوده است.

عسگر اولادی گفت: 85 درصد از افراد تحت کمیته امداد خانه‌دار شده‌اند لذا باید دولت مساعدت کند تا همه این افراد خانه داشته باشند.
نظرات بینندگان