arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۷۸۳۱
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۹ - ۰۲ تير ۱۳۹۲

افشای راز قتل خانواده چهارنفره در بیجار

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس پلیس آگاهی فرماندهی غرب استان تهران در تشریح جزئیات قتل خانواده‌ای گفت: متهم به قتل به انگیزه تحصیل مال نامشروع اقدام به ارتکاب این جنایت کرده است.

سرهنگ خدادادی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تشریح جزئیات خبر قتل یک خانواده چهارنفره در ملارد گفت: در 23 اردیبهشت‌ماه سال‌جاری در پی مراجعه مردی‌ و اعلام فقدانی خانواده چهارنفره برادرش، پرونده‌ای تحت عنوان فقدانی در کلانتری 12 مارلیک تشکیل شد.

وی افزود: این فرد در اظهارات خود عنوان کرد که مدت یک هفته است که از برادرش (مرتضی )، زن برادرش (رقیه) و دو طفل هشت ساله آنها (محمد و مهدی) بی‌خبر است که با توجه به حساسیت موضوع تحقیقات کارآگاهان برای واکاوی زوایای پنهان این پرونده آغاز شد.

رییس پلیس‌آگاهی فرماندهی غرب استان‌تهران با بیان اینکه تحقیقات میدانی نشان داد که مرتضی کارمند یکی از شعب بانک است که پس از فراغت از کار در یکی از معاملات ملکی‌های شهر مشغول به فعالیت است، گفت: تحقیقات نشان داد که این فرد خرید و فروش عتیقه نیز انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه بررسی‌ها نشان داد که مرتضی در روز آخر قبل از فقدانی با فردی به نام «اصغر» که دارای سوابق متعدد است دیده شد، گفت: سرانجام با تحقیقات ردپای اصغر در پرونده فقدانی مرتضی دیده شد و کارآگاهان پس از شناسایی محل زندگی وی در مارلیک با اخذ مجوز قضایی، نسبت به دستگیری وی اقدام کردند که پس از دستگیری در بازرسی از خودروی وی علاوه بر کشف یک قبضه اسلحه‌کمری، مدارک هویتی متعلق به فقدانی و همچنین دو النگو متعلق به رقیه نیز کشف شد.

خدادادی با بیان اینکه با کشف اموال و مدارک هویتی مرتضی، اصغر لب به اعتراف گشود و پرده از راز جنایت خانوادگی برداشت، گفت: این مرد در اعترافات خود عنوان داشت که با توجه به خرید و فروش عتیقه از سوی مرتضی، به طمع کسب مال نقشه قتل وی را کشیده و با همدستی سه تن دیگر وی و همسرش را در باغی در بیجار به قتل می‌رساند.

رییس پلیس آگاهی فرماندهی غرب استان تهران با بیان اینکه این فرد در اعترافات خود عنوان داشت که با توجه به خرید و فروش عتیقه از سوی مرتضی، وی را به بهانه خرید عتیقه به بیجار کشانده و پس از فریب وی و همسرش با همدستی سه تن دیگر دست و پای آنها را بسته و پس از سرقت 17 میلیون تومان از آنها و همچنین وادارکردن این زوج به واریز شش میلیون تومان دیگر به حساب آنها، این زوج را با طناب خفه کرده و به قتل می‌رسانند.

وی با بیان اینکه پس به قتل رساندن این زوج جسد آنها را در باغ و مزارع گندم جاده بیجار به همدان رها کرده است، در مورد سرنوشت مبهم دو کودک هشت ساله مقتول نیز گفت: متهم در اعترافات خود عنوان کرد که مرتضی برای خرید عتیقه به همراه همسر و دو فرزندش، راهی بیجار شد و پس از فریب آنها، دو کودک هشت ساله‌اش را که یکی از آنها از ناحیه دست معلول بود را در صندوق عقب خودرو گذاشتیم که در حین برگشت به تهران متوجه شدیم که این دو طفل به علت کمبود هوا جان خود را از دست دادند.

خدادادی با بیان اینکه پس از ثبت اعترافات این فرد، تحقیقات برای شناسایی سه همدست وی که در ازای دریافت پول با متهم همدست شده بودند آغاز شد گفت: این افراد نیز در عملیاتی مشترک دستگیر شدند.

رییس پلیس آگاهی فرماندهی غرب استان تهران با بیان اینکه تحصیل مال نامشروع انگیزه اصلی این فرد بوده است، گفت: بررسی‌ها نشان داد که این فرد پس از سرقت از این خانواده و رقم زدن جنایت هولناک با اموال مسروقه یک دستگاه خودرو سواری سمند خریداری کرده است.

وی با بیان اینکه متهمان به همراه پرونده متشکله در اختیار مقام قضایی قرار گرفتند، گفت: این در حالی است که صحنه جرمی توسط متهمان بازسازی شد.
نظرات بینندگان