arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۷۹۴۸
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۵ - ۰۳ تير ۱۳۹۲

کشته شدن یکی از رهبران شیعیان مصر در حمله تندروها به منزلش

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 منابع مصری از کشته شدن چهار شهروند شیعه و زخمی شدن پنج تن دیگر در درگیری‌های قومی - مذهبی در استان الجیزه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در حمله افراطی‌های مذهبی در روستایی در استان الجیزه، در جنوب قاهره، دست کم چهار شهروند شیعه از جمله یکی از رهبران شیعیان مصر کشته و هشت تن دیگر زخمی شدند.

منابع امنیتی مصر اعلام کردند که حمله به اعضای این روستا به دلیل گرایش‌های مذهبی بوده است.

در این حمله که عصر روز یکشنبه صورت گرفت صدها تن از اهالی روستای ابومسلم در استان الجیزه منزل حسن شحاته، از رهبران شیعیان مصر را محاصره کرده و وی و سه تن دیگر از همراهانش را به قتل رساندند.

منابع وزارت بهداشت مصر نیز اعلام کرد که در این حمله چهار تن کشته و هشت تن دیگر زخمی شدند. بنا به گفته این منابع مرگ این افراد به دلیل آسیب‌های وارده از ضربات ناشی از چماق، سنگ و ضرب و شتم شدید بدنی بوده است.

منابع امنیتی نیز گزارش دادند که این حمله پس از آن صورت گرفت که اهالی روستای مذکور شحاته را تهدید کردند که اگر تا پیش از عصر روز یکشنبه این روستاها را ترک نکند منزلش وی را به آتش خواهند کشید.

در روستا ابومسلم در استان الجیزه صدها شیعه زندگی می‌کنند که منازل مهمترین شخصیت‌های شیعی مصر از جمله حسن شحاته در این روستا قرار دارد.

پیشتر شهروندان مصری اهل تسنن هستند و آمار دقیقی از تعداد شیعیان این کشور در دست نیست.

سخنگوی شیعیان مصر در سخنانی اعلام کرد که پلیس خیلی دیر به این منطقه رسیده و عملا کاری از پیش نبرد.

اخیرا نیز در کنفرانس موسوم به "یاری سوریه" که با حضور محمد مرسی، رئیس جمهوری مصر برگزار شد یکی از رهبران جنبش سلفی با اشاره به شیعیان مصر آنها را نجس توصیف کرده بود.

همچنین سلفی‌ها اخیرا اقدام به توزیع بروشورها و نوشته‌هایی کرده‌اند که در آن نسبت به خطر شیعه و تلاش ‌آنها برای گسترش پیروان خود در مصر هشدار داده بودند.

نظرات بینندگان