arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۷۹۶۶
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۶ - ۰۳ تير ۱۳۹۲

پشت پرده پایان حضور رویانیان در پرسپولیس/ پای یک هلدینگ در میان است!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
محمد رویانیان در شرایطی از باشگاه پرسپولیس خواهد رفت که برخی مدیران بالادستی از مدتها پیش نقشه کنارگذاشتن او را طراحی کرده بودند. رویانیان نیز که خود می‌دانست بزودی باید از این باشگاه برود، از دو طرح جدید این باشگاه که البته در مشارکت به دیگران بود پرده برداشت!

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رویانیان در نشست خبری روز یکشنبه‌اش با اشاره به اینکه ماموریتش در روز 31 فروردین‌ماه سال جاری به پایان رسیده اما با هماهنگی ستادکل نیروهای مسلح و برای اینکه مشکلی در فصل نقل و انتقالات برای پرسپولیس به وجود نیاید، تا امروز بدون اینکه هیچ اقدامی برای تمدید ماموریتش انجام نشد، به همکاری‌اش با این باشگاه ادامه داده است.

وی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌هایش اعلام کرد اگر بخواهند با قدرت به کارش در باشگاه ادامه می‌دهد و اگر نخواهند با قدرت می‌رود. حتی او از نشست خود با محمد عباسی وزیر و ورزش و جوانان خبر داد و در ادامه صحبت‌هایش به این موضوع اشاره کرد که اگر ماموریتش تمدید نشود و از مدیرعاملی پرسپولیس کنار برود، در هیات مدیره می‌ماند و اقتصاد باشگاه را زنده می‌کند.

با این حال از مدت‌ها قبل مشخص بود محمد رویانیان مدیر ماندگاری در پرسپولیس نیست و بزودی کرسی مدیریت را به فرد دیگری تحویل خواهد داد. خبرنگار مهر کسب اطلاع کرد که از هفته‌‎ها قبل مذاکراتی بین تصمیم‌گیرندگان برای پرسپولیس و مسئولان یک هلدینگ اقتصادی برگزار شده و توافقات ابتدایی برای واگذاری 51 درصد سهام این باشگاه صورت گرفته است.

انتشار خبر هواپیمای اختصاصی باشگاه پرسپولیس که البته مالکیتش متعلق به این باشگاه نبود و همچنین شبکه ماهواره‌ای پرسپولیس که آن هم متعلق به این باشگاه نبود، چشمه‌هایی از کارهای اقتصادی مالکان احتمالی جدید باشگاه سرخپوش تهران است که بزودی قرار است مالکیت بخش عمده ای از این باشگاه را در اختیار بگیرند. این هلدینگ ارتباط نزدیکی با فوتبال دارد و براساس توافقاتی که صورت گرفته، بزودی سهام اصلی باشگاه پرسپولیس را خریداری خواهد کرد.

قرار است هیات مدیره باشگاه پرسپولیس بزودی تشکیل جلسه دهد و تکلیف مدیرعامل این باشگاه را مشخص کند. این اتفاق در حالی رخ داده است که محمد رویانیان در ایران حضور ندارد و راهی روسیه شده تا با مسئولان باشگاه رابین کازان توافق نامه همکاری امضا کند! از برخی گزینه‌های ورزشی به عنوان جانشین رویانیان نام برده می‌شود اما تا زمانی که هیات مدیره تشکیل جلسه ندهد، چیزی مشخص نیست.

نظرات بینندگان