arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۸۱۱۰
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۴ - ۰۴ تير ۱۳۹۲

اسرائیل: هر چه می‌کشیم از دست روحانی است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

انتخاب دکتر حسن روحانی به عنوان رئیس‌جمهور ایران بیش از هر دولتی رژیم اسرائیل را نگران کرده است و دولت دست راستی بنیامین نتانیاهو در دو هفته گذشته تلاش کرده است تا کشورهای غربی و به‌ویژه آمریکا را به ادامه روند فشارهای تحریمی و عدم عقب‌گرد از استراتژی‌شان در قبال ایران ترغیب کند.

به گزارش عصر ایران، رسانه‌ها و مقامات اسرائیل در 10 روز گذشته همواره روی این نکته تاکید کرده‌اند که انتخاب روحانی تغییری در سیاست‌های هسته‌ای ایران ایجاد نخواهد کرد و غرب باید همچنان به سیاست تهدید و تحریم ایران ادامه دهد.

روزنامه جروزالم پست با انتشار یادداشتی با عنوان "چشم از ایران بر ندارید" به قلم "یوسی ملمان" خواستار ادامه فشار و تحریم آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران شده است.

در این مطلب با اشاره به اینکه انتخاب روحانی تغییر خاصی در سیاست‌های هسته‌ای ایران ایجاد نخواهد کرد، نوشت: ایالات متحده آمریکا از انتخاب روحانی به ریاست جمهوری ایران استقبال کرده است اما همین فرد سابقه زیادی در برنامه‌های پنهانی هسته‌ای ایران داشته است.

جروزالم پست می‌نویسد: نوشته‌های خود روحانی نشان می‌دهد وی با استفاده از تاکتیک مذاکره با غرب، در حالی که چرخ سانتریفیوژهای این کشور به سرعت در حال افزایش غنی‌سازی اورانیوم بودند، برای برنامه هسته‌ای ایران وقت و زمان خریده است.

در این گزارش حسن روحانی به عنوان یکی از نزدیک‌ترین یاران و افراد به رهبری جمهوری اسلامی معرفی شده که در 3 دهه گذشته مناصب عالی در داخل حکومت داشته است و از این رو به کشورهای غربی توصیه کرده با توجه به مشخص شدن نشانه‌های زوال اقتصادی ایران در اثر تحریم‌های غرب، این مسیر را برای به زانو در آوردن ایران رها نکنند.

جروزالم پست در خاتمه می‌نویسد: اگر اوباما می‌خواهد بدون توسل به جنگ، ایران را از اتمی شدن بازدارد تنها راه پیش پای او افزایش تحریم‌ها علیه این کشور است.

نظرات بینندگان