arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۸۱۸۱
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۲۲ - ۰۴ تير ۱۳۹۲

ارایه پیشنهاد اینترنت پاک به چین

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه با همتای چینی خود در زمینه توسعه روابط از جمله در مورد سرمایه گذاری های مشترک گفت وگو کردند.

به گزارش ایرنا، دکتر محمد حسن نامی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران که در راس هیاتی به پکن سفر کرده عصر روز دوشنبه با میااو وی (Miao Wei) وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین دیدار و مذاکره کرد.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ملاقات با طرف چینی را خوب ارزیابی کرد.  دکتر نامی گفت: هدف اصلی دیدار از چین و ملاقات امروز با آقای میااو وی در زمینه سرمایه گذاری مشترک و استفاده از بخش خصوصی برای توسعه زیر ساخت ها از جمله در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات( ای سی تی) در جمهوری اسلامی ایران است. 

وی با اشاره به نگرانی مشترک دو کشور در برخی زمینه ها از جمله اینترنت، افزود: در گفت وگوهایی که با وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین داشتیم مشخص شد دو کشور نگاه مشترکی به ویژه در بخش اینترنت دارند. 

دکتر نامی با تاکید براینکه ایران معتقد است برای حفظ خانواده به عنوان هسته اصلی جامعه باید اینترنت پاک در جهان حاکم شود،گفت: چینی ها هم همین توجه را دارند و این نگاه مشترک می تواند زمینه خوبی برای همکاری های بیشتر در این عرصه باشد.  وی تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد روابط خود را در زمینه صنعت و فناوری اطلاعات با کشور چین بیش از گذشته توسعه دهد و طرف چینی نیز اشتیاق خود را برای حضور در این صحنه اعلام کرده است.

وزیر صنعت و ارتباطات چین نیز طی اظهاراتی ایران را یک کشور تاریخی و کهن از جمله در عرصه علم و دانش خواند وگفت: در سال های اخیر روابط دو کشور در حوزه های مختلف از جمله فناوری اطلاعات و ارتباطات بیشتر شده است.

 وی سفر هیات عالی رتبه ایرانی به پکن را نیز فرصت خوبی برای گفت وگوهای بیشتر در زمینه مسایل مورد علاقه دانست. وزیر ارتباطات و فناوری کشورمان عصر دیروز (یکشنبه ) به دعوت همتای چینی خود برای دیدار رسمی چهار روزه وارد چین شد.  دکتر نامی و هیات همراه عصر امروز پکن را به مقصد دو استان جنوب چین برای حضور در نشست مسوولان چند شرکت بزرگ مخابراتی ترک کردند.

نظرات بینندگان