arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۸۲۶۱
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۳ - ۰۵ تير ۱۳۹۲

کاهش تا ۱۲ درصدی قیمت خودرو

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل از کاهش ۵ تا ۱۲ درصدی قیمت انواع خودروهای داخلی با کاهش قیمت دلار خبر داد و گفت: در خودروهای وارداتی نیز این هفته بازار با کاهش ۵ تا ۱۰ میلیون تومانی روبه رو بوده است.

حسین زمانی افشار در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه هم راستای روند نزولی نرخ دلار قیمت انواع اتومبیل های داخلی هم با کاهش قابل توجهی روبه رو بوده است، اظهارداشت: قیمت پژوپارس که پیش از این 38 میلیون تومان به فروش می رسید در حال حاضر باکاهش 5 میلیون تومان به قیمت 33 میلیون تومان در بازار مورد معامله قرار می‌گیرد.

وی ضمن بیان این مطلب که قیمت 206 تیپ 5 از 42 میلیون تومان به 40 میلیون تومان رسیده است، افزود: رانا از 22 میلیون تومان به 21 میلیون تومان و خودروی EF7 نیز با کاهش دو میلیون تومانی از 28 میلیون تومان قیمت 26 میلیون تومان را تجربه می‌کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل اضافه کرد: ال 90 هم از 36 میلیون تومان به 33 میلیون تومان و خودروی تیبا از 22 میلیون تومان به 21 میلیون تومان  و مگان از 92 میلیون تومان به 88 میلیون تومان رسیده است.

زمانی افشار با بیان اینکه این روزها با کاهش قیمت دلار تولیدات سایپا 300 تا 400 هزار تومان کاهش یافته است، تصریح کرد: در محصولات ایران خودرو نیز در وانت پیکان 300 تا 400 هزار تومان کاهش قیمت را شاهد بوده ایم.

به اعتقاد رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل در خودروهای وارداتی نیز این هفته بازار با کاهش 5 تا 10 میلیون تومانی روبه رو بوده است.

نظرات بینندگان