arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۸۳۴۵
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۲۰ - ۰۵ تير ۱۳۹۲

صالحی: ایران از پیشنهاد ایجاد خط پروازی مستقیم با آمریکا استقبال می‌کند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 وزیر امور خارجه کشورمان درباره اخبار منتشر شده از سوی مقامات آمریکایی مبنی بر تمایل برای بازگشایی خط پروازی مستقیم بین ایران و آمریکا، گفت: ما درباره این که برای شهروندان ما هواپیمایی بین دو کشور تبادل شود مشکلی نداریم، خود آن‌ها مشکل داشتند. ما از پیشنهاد هر کشوری که آمادگی داشته باشد این روابط را ایجاد کند استقبال می‌کنیم. ما ایرانی‌های زیادی آن‌جا داریم که این تسهیلات خوبی هم برای ایرانی‌ها خواهد بود که بتوانند به راحتی رفت و آمد کنند.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان عصر چهارشنبه در حاشیه رونمایی از کتاب گنجینه جاودانه تاجیکان در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا از این موضوع استقبال می‌کنید؟ گفت: بله، ما مشکلی نداریم.

او در ادامه در پاسخ به سوالی درباره مصر اظهار کرد: دشمنان مصر در تلاشند آرامش و انسجامی که در بین ملت مصر وجود دارد را بر هم بریزند. امیدواریم مسوولان مصر هوشیار باشند و نگذارند بدخواهان ملت مصر با ایجاد فتنه مصر را دستخوش ناآرامی و گرفتاری کنند.

صالحی هم‌چنین درباره تحولات اخیر در قطر نیز خاطرنشان کرد: امیدواریم با تغییراتی که در قطر رخ داده است بازبینی جدی در سیاست‌های قبلی قطر ایجاد شود به ویژه با تحولات منطقه به ویژه در موضوع محوری سوریه نیز این تحولات در نظر گرفته شود.

وزیر امور خارجه کشورمان درباره اظهارات اخیر وزیر خارجه عربستان مبنی بر این که نمی‌توانیم در قبال اقدامات ایران در سوریه سکوت کنیم، گفت: اظهارات وزیر خارجه عربستان مملو از تناقض است. با در نظر گرفتن احترام به وی، اما اگر خودشان اظهارات‌شان را بررسی کنند می‌بینند که تفاوت‌ها آن‌چنان مشهود است که ضرورت ندارد ما بخواهیم اظهارنظر کنیم. امیدواریم آن‌ها به گونه‌ای موضع‌گیری کنند که شاهد تقویت روابط باشیم نه این که باعث دوری از یکدیگر شود. ما تلاش‌مان را می‌کنیم که دو کشور به یکدیگر نزدیک‌تر شود.
نظرات بینندگان