arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۸۴۶۵
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۱۶ - ۰۶ تير ۱۳۹۲

پیام آیت الله سبحانی در قبال جنایت سلفی ها

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
استاد حوزه علمیه قم اعلام کرد: سکوت علما در قبال جنایت سلفی‌ها، درهای شرارت را خواهد گشود به گونه‌ای که بستن آنها غیرممکن است.

به گزارش فارس، آیت الله جعفر سبحانی در پیامی که به زبان عربی صادر کرده است، شهادت شیخ حسن شحاته از رهبران شیعه مصر و چندتن از همراهانش به دست سلفی‎گرایان مصر را به شدت محکوم کرد.

در این پیام آمده است: خبر شهادت استاد فاضل و مجاهد بزرگ شیخ حسن شحاته به همراه سه تن از پیروان اهل بیت(ع) در مصر عزیز به دست باندهای تکفیری مرتبط با شیطان بزرگ آمریکا و رژیم صهیونیستی که با هدف گسترش فتنه و شکاف میان امت اسلامی و همچنین گسترش آشوب و ویرانی در جوامع اسلامی صورت می‌گیرد را با اندوه و تأسف فراوان شنیدیم.

این فاجعه دردناک را به امام زمان(عج) تسلیت گفته و از علمای جهان اسلام به ویژه علما و استادان الازهر و ملت شریف مصر می‌خواهیم در برابر این گروه شرور که در حال انتشار فساد در جهان عرب و اسلام هستند، ایستادگی کرده و اهداف این برنامه خبیث که اسلام حنیف و امنیت و ارزش‌های اسلامی و انسانی را مورد هدف قرار داه است، رسوا کنند.

در ادامه این پیام آمده است: هیچ شکی نیست که فتواهای شاذ و مغایر کتاب و سنت از مهم‌ترین دلایل برانگیخته شدن فتنه، کینه و دشمنی میان مسلمانان است و چنین جنایت‌های شنیع را علیه کودکان و زنان و کهنسالان به وجود آورد، اگر فریاد علمای مخلص در محکومیت این فتواها و رسوا ساختن اصحاب آن که مصالحشان با سیاستمداران فاسد در ارتباط است، بلند نشود درهای شرارتی میان امت باز می‌شود که بستن آنها غیرممکن است.

در بخش پایانی پیام آمده است: جنایت‌های این افراد که احساس خیر و محبت و رحمت از دلهایشان پر کشیده است برای تکه تکه کردن بدن و جاری شدن خون مردم ادامه دارد و حتی صاحبان این فتواها را نیز دربرمی گیرد.

نظرات بینندگان