arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۸۵۸۲
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۳ - ۰۷ تير ۱۳۹۲

فروش هر کیلو مرغ بیش از 5700 تومان ممنوع

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در حالی که قیمت توزیع مرغ در بازار طی هفته جاری به 7000 تومان رسید، معاون بازرسی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از تخلف 20 عمده فروش مرغ در میادین تهران از مجموع 40 عمده فروش خبر داد و گفت: طی هفته جاری قیمت مرغ 11 درصد کاهش یافت.

مجتبی فراهانی - معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان - در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره تخلفات انجام شده طی چند روز اخیر در بازار مرغ و افزایش قیمت این کالا در آستانه ماه رمضان اظهار کرد: در روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته تعدادی از افراد سودجو و فرصت طلب به دنبال افزایش قیمت مرغ در بازار بودند که بازرسان سازمان حمایت سریعا وارد عمل شدند.

وی ادامه داد: از حدود 40 غرفه‌ای که به صورت عمده در میدان بهمن مرغ به فروش می‌رسانند، برای حدود 20 پرونده تخلف توسط بازرسان سازمان حمایت تشکیل شد.

فراهانی با تاکید بر این‌که در طی این دو روز سودجویان قیمت مرغ زنده و همچنین مرغ کشتار شده در عمده‌فروشی‌ها را افزایش دادند، گفت: با توجه به روند بازرسی‌های انجام شده موفق شدیم از آن روز تاکنون 11 درصد قیمت مرغ را کاهش دهیم.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از حضور بازرسان سازمان حمایت در کشتارگاه‌های مرغ خبر داده و گفت: با هر کسی که قیمت مرغ را بیش از 5700 تومان در هر کیلو به فروش برساند برخورد قاطع می‌شود.

به گفته وی، برای افزایش قیمت مرغ باید دلایل موجهی وجود داشته باشد اما در حال حاضر به هیچ عنوان دلیلی برای افزایش قیمت این کالا وجود ندارد. زیرا نهاده‌های دولتی تولیدکنندگان تامین، جوجه‌ریزی‌های مناسب انجام شده و ذخیره‌سازی این کالا از محل تولید داخل نیز نسبت به سال قبل 30 درصد افزایش داشته است.

فراهانی با تاکید بر این‌که حباب قیمت در بازار مرغ طی یک هفته به وجود آمده و در حال حاضر از بین رفته است، خاطرنشان کرد: براین اساس قیمت مرغ تا 7000 تومان هم رسید ولی این کالا در حال حاضر در حال طی کردن یک سیر نزولی و کاهش قیمت است.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت ادامه داد: در میدان بهمن حدود 50 تا 60 درصد از پروانه‌های تشکیل شده ناشی از افزایش قیمت مرغ بوده است.

وی گفت: با هرگونه تخلفی که در بازار کالاهای اساسی که مستقیما با مایحتاج مردم طرف است به شدت برخورد می‌کنیم و به هیچ‌وجه با متخلفان که به دنبال دستکاری بازار کالاهای اساسی در ماه رمضان هستند گذشت نمی‌شود.

نظرات بینندگان