arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۸۷۸۶
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۲۱ - ۰۸ تير ۱۳۹۲

کشته شدن یک بازرس ارشد امنیتی در سینا/ نشست ویژه مرسی با وزیران دفاع و کشور

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در حالی که لحظه به لحظه بر تعداد افراد میدان التحریر قاهره افزوده می شود که مرسی نشستی ویژه با وزیران دفاع و کشور داشت و یک افسر ارشد امنیتی مصر در سینا کشته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه الیوم السابع، منابع مصری اعلام کردند: تظاهرات کنندگان مقابل ساختمان وزارت دفاع مصر خیابان مامون-العباسیه را بستند.

از سوی دیگر احمد الطیب شیخ الازهر خواستار گفتگوی فوری برای نجات مصر شد و حوادث خشونت، قتل، آتش سوزی را زیبنده ملت مصر ندانست.

این در حالی است که عاطف عواد عضو فراکسیون پارلمانی حزب الوسط مصر استعفای برخی نمایندگان وابسته به التیار المدنی را بر نشست های مجلس مشورتی مصر بی تاثیر دانست.

رسانه های مصری بیان کردند:یسری حماد رئیس حزب الوطن السلفی از تعلیق شرکت خود در هرگونه تظاهرات در روزهای آینده خبر داد.

از سوی دیگر سفارت آمریکا در قاهره از خروج 18 آمریکایی دیگر ازخاک مصر در آستانه سی ام ژوئن خبر داد.

خبر دیگر اینکه منابع بیمارستانی مصری اعلام کردند: در فعالیت های امروز در مصر هیچ فردی زخمی نشده است.

منابع مصری اعلام کردند: انقلابیون اسکندریه در مسجد النصر در منطقه غبریال برای تشییع جنازه احمد احمد متولی که به ضرب گلوله کشته شد آماده می شوند.

از سوی دیگر منابع مصری اعلام کردند: نشست محمد مرسی رئیس جمهوری مصر با محمد ابراهیم وزیر کشور در دفتر ریاست جمهوری در القبه برای پیگیری روند حوادث کنونی به پایان رسیده است.

این منابع افزودند: وزیر کشور در این دیدار گزارشی از روند تحولات مصر و آمار نهایی کشته و زخمی های دیروز ارائه داد.

منابع فوق بیان کردند: محمد مرسی از وزیر کشور مصر خواسته است که تدابیر شدیدی امنیتی در اطراف حزب آزادی و عدالت برقرار کند تا گزندی به این دفاتر و دیگر دفاتر گروه اخوان المسلمین وارد نشود.

این منابع همچنین از دیدار محمد مرسی با عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع مصر نیز خبر دادند.

از سوی دیگر رسانه های مصری از نشست شورای امنیت ملی مصر در عصر امروز به وقت محلی در کاخ ریاست جمهوری برای بررسی تحولات جاری و راههای مقابله با اقدامات خشونت آمیز خبر دادند.

رسانه های مصری از کشته شدن سرتیپ محمد هانی بازرس کل وزارت کشور در العریض در سینا به دست افراد مسلح ناشناس خبر دادند.

خبر دیگر اینکه سفارت آمریکا در قاهره و کنسولگری این کشور در اسکندریه با صدور بیانیه هایی به خانواده آندرو پوشر دانشجوی کشته شده آمریکایی تسلیت گفتند.

نظرات بینندگان