arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۸۹۶۳
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۲۱ - ۰۹ تير ۱۳۹۲

علیخانی: هاشمی از بهشتی مظلوم تر است/ می گفتند هاشمی و خاتمی فراموش شده اند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جشن بزرگ حامیان رئیس جمهور منتخب ملت ایران، با حضور مسئولان کشوری و حامیان مردمی دکتر روحانی در شهریار برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، شب گذشته با حضور حامیان مردمی دکتر روحانی، حجت الاسلام قدرت علیخانی معاون پارلمانی مجمع تشخیص مصلحت نظام، یاسر هاشمی فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی و جمعی دیگر از روحانیون و مسئولان، جشن بزرگ هواداران رئیس جمهور منتخب ملت در ورزشگاه جهان پهلوان تختی شهر اندیشه شهریار برگزار شد.

روحانی عصاره اندیشه بزرگانی همچون هاشمی و خاتمی است

در این مراسم ابتدا امیر ارسلان رجبی رئیس ستاد انتخابات حسن روحانی در غرب استان تهران، ضمن تقدیر از حضور پرشور مردم به ویژه جوانان در خلق حماسه سیاسی و انتخاب رئیس جمهور اصلح، اظهار داشت: انتخاب روحانی به عنوان رئیس جمهور، دنیایی از امید را پیش روی مردم ایران اسلامی قرار داد و در این مسیر ناهموار، مردان بزرگی همچون ایت الله هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی همراهان صادق ایشان و ملت بودند.

وی ادامه داد: آیت الله حسن روحانی عصاره اندیشه بزرگانی همچون هاشمی رفسنجانی و خاتمی است و او حلال مشکلات جامعه ای به بزرگی ملت ایران است، امید کلمه شایسته ای است که به نام بزرگان خردمند این روزگار پیوند خورده است.

سکوت هاشمی؛ هنر امیدسازی را به رخ سیاست بازان بی سیاست کشید

رجبی گفت: صبر و استقامت هاشمی در این ایام درس بزرگی و بزرگواری را برای همگان مرور کرد و هنر ساختن راههای جدید امید در نهایت ناامیدی را به رخ سیاست بازان بی سیاست کشید و عزم بی بدیل خاتمی، بذر آرزو را در دل جوانان این خاک پاک رویانید.

رئیس ستاد انتخابات حسن روحانی در غرب استان تهران افزود: قطره قطره های حضور شما در پای صندوقهای رای، بارانی شد که تمام زشتیها و پلیدیها را شست، پایان سخنانم سلام است، سلام بر هاشمی ابر مرد عبور از بحرانها و چالشهای جمهوری اسلامی، سلام بر خاتمی و روحانی، سلام بر دولت تدبیر و سلام بر شما جوانان و ملت ایران.

در ادامه مراسم حجت الاسلام قدرت علیخانی معاون پارلمانی آیت الله هاشمی در مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تقدیر از حضور گرم مردم شهریار در این جشن، اظهار داشت: در سه یا شش ماه گذشته، شما نمی توانستید چنین مجلسی را برگزار کنید، به اصلاح طلبان اجازه داده نمی شد چنین جلساتی را برگزار کنند، اما بحمدالله با تدابیر رهبر معظم انقلاب، انتخاباتی سالم رقم خورد و نتیجه آن در واقع این آرامشی است که در مردم کشور بوجود آمده است.

شهید بهشتی مظلوم بود اما هاشمی رفسنجانی مظلومتر است

  علیخانی در ادامه آیت الله هاشمی رفسنجانی را مظلوم خواند وافزود : هم اکنون در ایام شهادت آیت الله بهشتی و یارانش قرار داریم، شهید بهشتی مظلوم بود اما هاشمی مظلومتر از بهشتی زندگی کرد، شما شاهد هجمه ها، تخریبها و ناسزاهایی بودید که از سوی گروهی افراطیون صورت گرفت، افرادی که در ظاهر خود را اهل دین می نامیدند اما متاسفانه تقوا را رعایت نکردند و آنچه را که می خواستند انجام دادند.

وی ادامه داد: صبر و تحمل هاشمی رفسنجانی این صحنه را بوجود آورد (اشاره به شعارهای "درود بر هاشمی" حاضرین)، دکتر روحانی رئیس جمهور نشد مگر با حمایتهای هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی، لذا یادتان باشد شعاری که دادید مبنی بر " خامنه ای زنده باد، هاشمی پاینده باد" باید در کشور زنده شود.

مشکلات کشور طی یکسال حل نمی شود

حجت الاسلام علیخانی گفت: اگر یادتان باشد، گروهی ادعا می کردند که اصلاح طلبان دیگر مردند، پایگاهی ندارند، هاشمی فراموش شد و خاتمی دیگر نیست اما شما ملت دیدید که هاشمی و خاتمی پایگاه عظیمی در کشور دارند بنابراین درود بر شما مردمی که این حماسه سیاسی را خلق کردید.

معاون پارلمانی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: مشکلات کشور با همت مسئولان و حمایت مردم حل شدنی است اما نباید انتظار داشته باشید که تمام مشکلات طی شش ماه یا یکسال حل شود، روحانی هرچقدر هم قوی باشد نمی توان تمام مشکلات را یکساله برطرف کند.

باید فضای جامعه را از رقابت انتخاباتی به سوی رفاقت سوق دهیم

این مسئول متذکر شد: به کشور آسیب وارد شده است، به صنعت و اقتصاد کشور، به اخلاق جامعه آسیب زده اند، جبران اینها مشکل است، ما از مطالبات به حق جوانان و اقشار مختلف ملت آگاهیم اما حصول این مطالبات و رفع مشکلات نیازمند برنامه ریزیهای مدون و دقیق است که این مهم در گرو صرف وقت و هزینه است.

در بخش پایانی مراسم نیز یاسر هاشمی، فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی به سخنرانی پرداخت و با اشاره به ضرورت حرکت در مسیر تحقق حماسه اقتصادی، اظهار داشت: باید فضای جامعه را آرام آرام از جشنهای انتخاباتی و فضای رقابتی به سمت و سوی رفاقت سوق دهیم، امروز نیز در این مکان جمع شده ایم تا در فضای وحدت، دوستی و آشتی ملی، برای آینده ای روشن و پیشبرد اهداف ایران اسلامی هم اندیشی کنیم.

هاشمی، خاتمی و روحانی در اوج محبوبیت بین مردم قرار دارند

وی با اشاره به تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب در خصوص خلق حماسه اقتصادی در سالجاری، بیان کرد: در راستای تحقق منویان رهبر معظم انقلاب، باید پس از خق حماسه ای عظیم در عرصه سیاست، حماسه اقتصادی اجرایی شود، مساله ای که به طور مستقیم با معیشت مردم، اشتغال جوانان و امور خانواده ها در ارتباط است.

فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی ارتباط مردم با رئیس جمهور را بستری برای پیشبرد اهداف حکومت دانست و گفت: رئیس جمهوری که با رای حداکثری مردم انتخاب شده است به طور قطع از محبوبیت ویژه و قابل توجهی در میان ملت برخوردار است، امروز مردم کشور شعارهای آیت الله هاشمی، خاتمی و روحانی را پسندیده اند، یعنی این سه نفر در اوج محبوبیت بین مردم قرار دارند.

رئیس جمهور آینده در حفظ امید و اعتماد ملی کوشا باشد

وی افزود: مسولان مذکور باید تلاش کنند این محبوبیت رشد پیدا کند و تا سالیان بعدی نیز ادامه داشته باشد.

یاسر هاشمی متذکر شد: امیدی که امروز در مردم ایجاد شده، بسیار ارزشمند است، همین امید است که می تواند مشکلات اساسی ما را رفع کند و مسیر توسعه و پیشرفت کشور را هموار کند، لذا به مسئولان توصیه می کنم حفظ این امید و اعتماد مردم را در اولویت قرارداده و بکوشند مطالبات بحق مردم را عملی کنند.

نظرات بینندگان