arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۹۰۵۲
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۴ - ۱۰ تير ۱۳۹۲

هاشمی‌نژاد: حمایت رهبری از دولت اقدامات گروه‌های افراطی را خنثی می‌كند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یك فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینكه حمایت رهبری از دولت اقدامات گروه‌های افراطی را خنثی می‌كند، گفت: مردم تحمل اقدامات جریان‌های افراطی را ندارند و این جریانات در صورت ادامه اقدامات خودسرانه،خودشان را مقابل مردم قرار خواهند داد.

حجت الاسلام مهدی هاشمی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درخصوص ضرورت تشكیل دولت وحدت ملی از سوی رییس‌جمهور منتخب گفت: نیاز بود مردم در این انتخابات به دولتی رای دهند که به مشکلات مردم رسیدگی کند و از عزت مردم دفاع کند. انتخاب روحانی از این جهت انتخاب بسیار خوبی بود که باعث شد حمایت وسیعی از وی به عمل آید و حتی شخصیت‌ها و افرادی مانند هاشمی و خاتمی از او حمایت کنند كه این مساله برای دوستان اصولگرا قابل پیش بینی نبود.

وی ادامه داد: اگر نوبتی هم باشد بعد از هشت سال باید نوبت اصلاح طلبان هم می‌رسید و آقایان و برادران اصولگرا باید صبر خود را بالا ببرند چنانچه ما هم باید ضمن بیان انتقادات سازنده به کمک دولت بشتابیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت:دولت وحدت ملی و یا دولت فراگیر قطعا شکل خواهد گرفت و روحانی هم فردی است که در جهت ایجاد وحدت ملی حرکت خواهد کرد.

برادر شهید هاشمی‌نژاد با بیان اینکه اصلاح طلبان در این انتخابات سهم خواهی نداشته و ندارند و تنها خواستار تحقق مطالبات خود و پایبندی رییس‌جمهور منتخب به شعارهای انتخاباتی‌اش هستند، گفت: روحانی مورد حمایت اصلاح طلبان و آقای هاشمی قرار گرفته و با نزدیکی به ایشان تلاش دارد از مشورت‌های این بزرگان برخوردار شود و از همه نیروهای کیفی با ارزش، متخصص و با تجربه استفاده کند، حال فرقی هم نمی‌کند که این افراد وابسته به چه جریانی باشند حتی باید بگویم زمزمه استفاده از افراد کابینه دولت احمدی‌نژاد هم در دولت آینده به گوش می‌رسد.

هاشمی‌نژاد با بیان اینکه اشکالی ندارد از افرادی که در کابینه دولت قبلی حضور داشتند استفاده کرد، خاطرنشان ساخت: اگر فردی در دولت قبلی اتوبوسی نیامده باشد و به معنای واقعی متخصص باشد احتمالا از او استفاده خواهد شد. توصیه ما این است که از نیروهای باتجربه، متخصص، متعهد و جوان‌تر در كابینه استفاده شود.

این فعال اصلاح طلب در ادامه گفت: آیت الله هاشمی و خاتمی در تحقق حماسه سیاسی مورد نظر رهبری نقش بسزایی ایفا كردند كه همه ما باید قدردان این حمایت باشیم. هاشمی در جهت تحقق اهداف اصلاح طلبی گام بزرگی برداشته‌اند.

برادر شهید هاشمی‌نژاد در پاسخ به این سوال که به نظر شما جریانات تندرو در دولت روحانی مانند دولت خاتمی دست به اقدامات رادیکال خواهند زند یا خیر؟ تصریح کرد: افراطیونی که در زمان خاتمی آن همه جو سازی و شانتاژ ایجاد می‌کردند حداقل تا مدتی نمی‌توانند مانند آن زمان فضاسازی کنند.

وی ادامه داد: بیشتر از آنهایی که می‌گویند ما از روحانی حمایت کرده‌ایم ادعا می‌کنند روحانی اصلاح طلب نیست بلکه اصول گراست.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اظهار داشت: اعضای جامعه روحانیت تفکرشان تغییر پیدا کرده و حالا می‌گویند که روحانی از جامعه روحانیت پیروز انتخابات شده است. قطعا با برگزاری این انتخابات حداقل تا مدت یک سال فضاسازی نمی‌تواند صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه ممکن است گروه‌های افراطی در آینده‌ای نه چندان دور مشکلاتی ایجاد کنند، عنوان کرد: قطعا مردم تحمل اقدامات جریان‌های افراطی را ندارند و این جریانات در صورت ادامه اقدامات خودسرانه، خودشان را مقابل مردم قرار خواهند داد. حمایت رهبری انقلاب از دولت و هماهنگی تمامی دستگاه‌های اجرایی، انتخاب وزرای پخته، عاقل و سیاستمدار می‌تواند به از بین بردن چنین فضایی کمک کند.

هاشمی‌نژاد با ابراز امیدواری در باز‌تر شدن فضای سیاسی کشور تصریح کرد: امیدواریم روحانی حرف‌هایی که در زمان انتخابات زده را بتواند در مرحله عمل اجرایی کند. من هم تصورم بر این است که فضا به این صورت پیش خواهد رفت. در حوزه اقتصادی نیز مردم احساس می‌کنند جامعه آرامش پیدا کرده است. امیدواریم فضایی که در دوران تبلیغات حاکم بوده ادامه پیدا کند.

نظرات بینندگان