arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۹۰۸۶
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۷ - ۱۰ تير ۱۳۹۲

افشای یک بند جنجالی از قرارداد کی‌روش

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : کارلوس کی روش طبق بندی از قرارداد خود با فدراسیون مبلغ قابل توجهی از پاداش تیم ملی را هم دریافت خواهد کرد.

به گزارش تماشا، «پولی که فیفا در نظر دارد، مبلغی را به کی روش اختصاص دادیم که حالا بعدا در مورد درصد آن صحبت می کنم.» این صحبت های علی کفاشیان با فارس است.

درست بعد از اینکه اعلام کردند مرحله اول پاداش کی روش پرداخت شد. رییس فدراسیون فوتبال پس از اینکه از وزارت ورزش برای پرداخت قسمتی از پاداش کی روش کمک گرفت این مصاحبه را انجام داد. حالا شنیده می شود درصدی که کفاشیان از فاش کردنش طفره رفت 10 درصد کل پاداش ایران برای صعود به جام جهانی است. گفته می شود کارلوس کی روش طبق بندی از قرارداد خود با فدراسیون مبلغ قابل توجهی از پاداش تیم ملی را هم دریافت خواهد کرد.

افشای بند جنجالی از قرارداد کی روش!

فدراسیون جهانی فوتبال برای صعود در هر کدام از مراحل جام جهانی مبلغی را در نظر می گیرد. یعنی تیمی که از مرحله اول مقدماتی به مرحله دوم صعودکند درآمدی دارد و تیمی که به مرحله نهایی جام جهانی در برزیل برسد هم درآمدی جداگانه دارد. در مسابقات جام جهانی هم اوضاع به همین منوال است و صعود از مرحله گروهی درآمدی برای هر کشوری دارد. این طور که شنیده می شود درآمد فدراسیون فوتبال از حضور در مرحله نهایی جام جهانی حدود 8 میلیون پوند است.

پولی که بعد از مسابقات جام جهانی پرداخت خواهد شد و 10 درصد آن یعنی 800 هزار پوند به کارلوس کی روش می رسد. پوند به قیمت امروز بازار آزاد 5100 تومان است و رقم پاداش کی روش به 4.080.000.000 تومان می رسد. این البته تنها پاداش صعود برای کی روش نیست. او طبق قراردادش مقداری پاداش نقد برای صعود دریافت کرده و باقی را هم در آینده می گیرد.

پرداخت پاداش کی روش البته یکی از معضلات فدراسیون فوتبال در چند وقت اخیر بوده، تا حدی که کفاشیان بعد از صعود تیم ملی اعلام کرد که برای ادامه قرارداد باید با کی روش به توافق برسند.

اینطور که به نظر می رسد فدراسیون فوتبال مشکلات مالی بزرگی دارد و فقط توانایی پرداخت قرارداد کی روش به صورت 3 ماه یک بار را دارد. صعود تیم ملی به جام جهانی به صورت خودکار مبلغی به قرارداد او اضافه کرد که شنیده می شود فدراسیون با کمک وزارت ورزش آن را پرداخت کرد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ایرانی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۰
83
191
این چاه فوتبال اگه برا ما آب نداشته باشه برای امثال کی روش، قطبی و .... نون دورو خشخاشی داره!!!!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۰
144
234
نوش جوونش . هیچ چیز زیبا تر و ارزشمند تر از اون احساس غروری که به تک تک ایرانیها بعد از صعود به جام جهانی اونهم به عنوان تیم اول دست داد نیست. بعد از سالها همه مردم ایران به ایرانی بودشون افتخار کردندو سالها بود هیچ بهانه ای حتی برای شادی های ملی نداشتیم. من و خیلی از ایرانی های دیگه این مبلغ رو حق کسانی میدونیم که در دادن این شادی به مردممون سهیم بودند. فکرش رو بکنید اگر صعود نمیکردیم هم پاداشی به ایران نمیرسید و هم چه فشای دلگیرو غمناکی ایجاد میشد.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۰
89
213
به نظر من والیبالیست ها و ولاسکو مستحق پاداشند نه فوتبالیست ها و کی روش که جون ما را به لب رساندند تا صعود کنند
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۰
139
152
اره اقا نوش جانش حقشه
نظرات بینندگان