arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۹۰۹۰
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۱۸ - ۱۰ تير ۱۳۹۲

وزیر خزانه داری آمریکا: تحریم های ایران، یکی از شدیدترین تحریم های تاریخ است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :  وزیر خزانه داری آمریکا گفت که امیدواریم تحریم های اقتصادی علیه ایران، نتیجه بدهد زیرا گزینه جایگزین، برای ایران و جهان، بدتر است.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، "جاکوب لو" که در کنفرانسی در شهر "اسپن" در ایالت کلرادو آمریکا سخن می گفت؛ اضافه کرد: "برای ایران و همه بهتر است که تحریم ها علیه تهران، نتیجه مورد انتظار را داشته باشد زیرا گزینه ها جایگزین برای ایران و جهان، گزینه های بدتر هستند."

وی که وزارتخانه اش بر اجرای تحریم های اقتصادی علیه ایران نظارت می کند با اشاره به اینکه تحریم ها نسبت به هر اقدام نظامی برتری دارند؛ اضافه کرد: هر رئیس جمهوری در آمریکا بدون استفاده از همه وسایل در اختیارش نباید به سمت گزینه نظامی برود.

این وزیر آمریکایی با ارائه تصویری از اقتصاد ایران گفت: تحریم ها در حال تحقق اهداف خود هستند. این موضوع در تولید ناخالص داخلی، ارزش ریال، شاخص بیکاری و تورم نمایان می شود. تصویر کلی از اقتصاد ایران، مثبت نیست.

وزیر خزانه داری آمریکا اضافه کرد: به دلیل موضع یکپارچه جامعه جهانی، تحریم ها علیه ایران، یکی از شدیدترین تحریم هایی است که جامعه جهانی در تاریخ اعمال کرده است. این تحریم ها برخلاف نظر برخی، جدی هستند. هدف تحریم ها این نیست که ملت ایران رنج ببرد بلکه هدف، اجبار دولت ایران به تغییر موضع خود است.

وی افزود: ایرانی ها انتخابات برگزار کردند و ما باید بررسی کنیم که این انتخابات چه نتایجی در بر دارد. در داخل حکومت ایران، باید در بالاترین سطوح تصمیماتی اتخاذ شود.

نظرات بینندگان