arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۹۲۲۴
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۶ - ۱۱ تير ۱۳۹۲

گلایه پرستویی از مسوولان فرهنگی کشور

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پرویز پرستویی در دیدار با خانواده شهید خلبان ایرباس گفت: آمریکایی‌ها برای موضوع تمام‌شده سفارتشان در تهران فیلم سینمایی جنجالی آرگو را می‌سازند ولی ما هنوز نتوانسته‌ایم کاری در خور توجه و شایسته برای حادثه ایرباس انجام دهیم.

به گزارش انتخاب به نقل از فارس، در آستانه 25سالگرد فاجعه حمله به هواپیمایی ایرباس ایرانی در خلیج فارس توسط ناو وینسنس آمریکا، پرویز پرستویی بازیگر ارزنده سینمایی ایران و حبیب احمدزاده نویسنده و مستندساز به عیادت خانواده خلبان شهید محسن رضاییان رفتند.

در این دیدار صمیمی پرویز پرستویی ضمن تاکید بر تکریم شهدای این ماجرای غم‌انگیز، از خواسته‌ به حق خانواده‌های این شهدا مبنی بر نامگذاری بزرگراهی در تهران و یا فرودگاهی در بندرعباس به نام شهدای 12 تیر اعلام پشتیبانی کرد.

پرستویی در این دیدار ضمن گلایه از مسئولین فرهنگی کشور اعلام کرد: همان‌طور که آمریکایی‌ها برای موضوع تمام‌شده سفارتشان در تهران فیلم سینمایی جنجالی آرگو را می‌سازند و  خود در گوانتانامو 168 نفر بدون محاکمه به مدت 12سال نگهداری می‌کنند ولی ما هنوز نتوانسته‌ایم کاری در خور توجه و شایسته برای حادثه ایرباس انجام دهیم.

خانواده شهید رضائیان نیز ضمن اعلام خوشبختی و رضایتمندی از این دیدار مردمی، بر پیگیری این خواسته‌ها از مسئولین ذیربط تاکید کرد.

خلبان شهید محسن رضائیان در هنگام شهادت 38 سال داشت و پس از سال‌ها خدمت آخرین پرواز خویش را تیرماه سال 67 انجام داد؛ پروازی که به شهادت انجامید. وی آموزش دیده آمریکا و از نظر فنی و تخصصی بسیار کارآزموده و مجرب بود. شهیدان کامران تیموری(کمک خلبان) و محمدرضا امینی جزء(مهندس پرواز) خلبان رضائیان را در این پرواز همراهی می‌کردند
نظرات بینندگان