arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۹۲۹۲
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۰۹ - ۱۲ تير ۱۳۹۲

مالکی ادعای جورج کیسی علیه ایران را تکذیب کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نخست‌وزیر عراق اتهام‌زنی فرمانده اسبق نیروهای آمریکایی در عراق مبنی بر نقش ایران در انفجار حرمین عسکریین در سال 2006 را تکذیب کرد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه عراقی الصباح، نوری مالکی، نخست‌وزیر عراق ادعای جورج کیسی، فرمانده اسبق نیروهای آمریکایی در عراق مبنی بر دخالت ایران در جنایت انفجار حرمین عسکریین سامرا در سال 2006 را تکذیب و اعلام کرد تحقیقات رسمی انجام شده ثابت کرد القاعده این جنایت را مرتکب شده ضمن اینکه این شبکه ‌تروریستی، در همان زمان نیز با صدور بیانیه‌ای، مسؤولیت این انفجار ‌تروریستی را برعهده گرفته بود.

در بیانیه دفتر نخست‌وزیری عراق آمده است: مالکی ادعای کیسی را که طی مراسم جشن اعضای گروهک ‌تروریستی منافقین در پاریس طرح شد، تکذیب کرد. وی در این مراسم مدعی شده بود مالکی به وی خبر داده که سپاه قدس ایران در پشت انفجارهای عراق است.

در این بیانیه تاکید شده است: تحقیقات ویژه نشان داده القاعده در پشت پرده انفجار حرمین عسکریین در سال 2006 بوده و در بیانیه القاعده نیز در همان زمان این امر تایید شده بود. در این بیانیه نخست‌وزیر عراق از دولت آمریکا خواسته است مقامات مسؤول کنونی و سابق خود در عراق را ملزم کند که از چارچوب صداقت و فعالیت حرفه‌ای خارج نشوند.
نظرات بینندگان