arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۹۳۶۷
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۴ - ۱۲ تير ۱۳۹۲

مظفر: اصولگرایان ناکام حزب تشکیل دهند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : معاون نظارت مجلس با بیان اینکه خلاء وجود یک حزب خوب، فعال، کارآمد و برنامه دار در کشور احساس می‌شود، گفت: اصولگرایان ناکام حزب فراگیر تشکیل دهند.

حسین مظفردر گفت‌وگو با خانه ملت، با بیان اینکه پس از به قدرت رسیدن هر دولت و تشکیلاتی، تشکیل یک حزب و تثبیت قدرت اولین مساله ای است که مورد توجه هواداران آن دولت قرارمی گیرد، گفت: احزاب از نظر اتصال به قدرت و عناصر آن و نه به لحاظ برنامه و محتوا، به پایه های قدرت وصل هستند یعنی تا زمانی که قدرتی سرکار است حزب متصل به آن شکل می گیرد برای همین تاکنون عملکرد احزاب مفید و کارآمد نبوده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنا بر تجربه حزب کارگزاران و مشارکت، پس از کنار رفتن هر دولتی، تمام ارکان آن حزب فرو می پاشد، افزود: به نظر می رسد که تشکیل حزب فراگیر فشار هواداران برای بقا در قدرت است، البته خلاء وجود یک حزب خوب، فعال، کارآمد و برنامه دار در جامعه مشاهده می شود.

وی با بیان اینکه در ایران، حزبی وجود ندارد که به قول شهید بهشتی معبد، رشد دهنده و تکامل دهنده باشد، ادامه داد: جو شکل گرفته برای تشکیل حزب فراگیر، فضای عمومی قالبی است که همراه با پیروزی در انتخابات مطرح می شود.

نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه در ایران مشکل احزاب وجود داشته و باید مکانیزمی برای تاسیس احزاب قدرتمندهمانند سایر کشورهای دنیا صورت گیرد، گفت: باید با تشکیل حزب در ایران، جریان های مختلف بر اساس برنامه ها و نیروها رقابت کنند تا این رقابت ها نیز باعث افزایش آگاهی مردم شود.

وی با بیان اینکه دو طیف اصولگرا و اصلاح طلب باید با تشکیل حزبی قدرتمند بر مبنای یکسری معیارها و ضوابط، برنامه های خود برای اداره کشور را به نمایش مردم بگذارند، گفت: با تشکیل حزب جریان های سیاسی  در رقابت ها در قبال عملکردشان احساس مسئولیت می کنند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احزاب در صورت تشکیل باید نسبت خود را با نظام تعریف کنند، ادامه داد: احزاب باید در ارائه برنامه ها، دیدگاه های مختلف و توانایی های خوب را از خود به نمایش بگذارد؛ در این صورت تشکیل احزاب اقدام بسیار خوب و مناسب است.

معاون نظارت رئیس مجلس با بیان اینکه دولت یازدهم با گرایش حزبی و با مشی تعادل خود، می تواند فضای مناسبی را ایجاد کند، افزود: البته باید گفت اصولگرایان هم با ناکامی مواجه شدند باید به خود آمده و حزبی را تشکیل دهند.

نظرات بینندگان