arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۹۵۰۳
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۵ - ۱۳ تير ۱۳۹۲

میزان اعتماد به نفس اقتصادی مردم آمریکا تا چه حد است؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

موسسه تحقیقاتی گالوپ در تحقیقات اخیر خود به میزان اعتماد به نفس اقتصادی آمریکایی ها پرداخت. این اقدام گالوپ که از سال 2008 آغاز شده است هر سه ماه یکبار انجام می شود. بطور متوسط میزان اعتماد به نفس آمریکایی ها در 3 ماه اول را مورد سنجش قرار می دهد.

در حالی که قیمت سهام ایالات متحده در ماه ژوئن کاهش یافت، با این وجود، سهام داو و S & P هنوز هم بهترین عملکرد را از نیمه اول سال 1990 تا کنون داشته است.

ارزیابی آمریکایی ها از شرایط اقتصادی فعلی نسبت به دوره گذشته بدون تغییر بوده است. 20٪ از آمریکایی ها شرایط اقتصادی ایالات متحده را خوب دانسته اند و 32٪ اوضاع را بد دانسته اند. و 48 درصد یگر تغییری در وضعیت اقتصادی احاس نکرده اند.

طبق نتایج بدست آمده از موسسه گالوپ، اعتماد به نفس اقتصادی آمریکایی ها با درآمد بالا در ماه ژوئن 2013 بدون تغییر اعلام کرد که اعتماد به نفس اقتصادی آمریکایی ها در سطح نسبتا بالا در ماه ژوئن نسبت به سال گذشته ثابت مانده است. با وجود نوسانات در بازار سهام ایالات متحده و گزارش بیکاری از دفتر آمار کار ایالات متحده اما امریکایی ها نسبت به وضعیت اقتصادی خوش بینند.

این موسسه تحقیقاتی به وجود چندین چالش برای از بین بردن و پراکندن حس بدبینی در میان شهروندان آمریکایی اشاره کرد: اول، اختلافات در واشنگتن بر سر سقف بدهی های فدرال رزرو است که بزرگترین نگرانی برای آینده کشور است. بنابر این، سرانجام  رقابت های حزبی دربرابر این موضوع، می تواند پایه های این اعتماد را در میان مردم به لرزه درآورد.

41 درصد از صاحبان کسب و کار کوچک بیان کردند؛ آنها در حال استخدام نیروی کار هستند این امربه دلیل قانون مراقبت برای آنها مقرون به صرفه است و می تواند منجر به ایجاد اشتغال در ماه های منتهی به اجرای کامل قانون در ژانویه 2014 شود.

چالش دیگری که می تواند نگرانی ها را افزایش دهد افزایش نرخ بهره برای متقاضیان وام برای هزینه های کلان است. این احساسات منفی می تواند دیدگاه های آمریکایی از اقتصاد به طور کلی تاثیر می گذارد.

نظرات بینندگان