arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۹۷۱۵
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۱ - ۱۵ تير ۱۳۹۲

شقایق فراهانی: امیدوارم با آزادی نسبی در صداوسیما مردم دیگر ماهواره‌ نبینند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شقایق فراهانی که با بازی در سریال «مادرانه» شبکه سه، برای اولین بار است که در سریالی مناسبتی حضور دارد‌، دربار‌ه‌ی لزوم ادامه یافتن فضای باز مختص انتخابات در صداوسیما در تمام طول سال،‌ گفت: سیاست‌گذاری منابع هنری، باید به این جایگاه برسد که تمام کارها را به نوعی نشان دهند که حداقل برای بیننده باورپذیرتر باشد.

بازیگر سریال «کلاه پهلوی» در عین حال افزود: امیدوارم این آزادی نسبی اتفاق بیفتد؛ واقعا وقتی که مردم کانال‌های ماهواره‌یی را می‌بینند روی آن نمانند، به ویژه سریال‌های ترک.

شقایق فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در زمینه مطالب بالا توضیح داد: داستان‌هایی که در حال حاضر داریم، فکر می‌کنم به دلیل سیاست‌های نامناسبی باشد که وجود دارد. در حالی که ما هنرمندانی در سطح کارهای ایرانی داریم که یک سروگردن بالاتر از هنرمندان کشورهای دیگر هستند و کارهایمان در سطح جهانی مطرح می‌شود‌، اما در برخی موارد ممیزی‌ها‌ی موضوعی، سانسورهای اجتماعی‌، دیالوگی و ...، همه و همه باعث می‌شوند که این جذابیت‌ها را از دست بدهیم؛ این یک حقیقت محض است.

وی در ادامه درباره‌ی وضعیت سریال‌های ماه رمضان نیز اظهار کرد: چند سال پیش که یکسری از کارهای مناسبتی را می‌دیدم، واقعا هر شب دنبال می‌کردم و خیلی دوست داشتم، اما در این یکی، دو سال اخیر دنبال نکردم چرا که یا سریال‌ها جذاب نبودند یا شرایطی برای دیدن برایم پیش نیامد، اما امیدوارم که امسال شرایط سریال‌ها به این شکل نباشد.

شقایق فراهانی در ارتباط با سریال «مادرانه»، مجموعه ماه رمضان شبکه سه نیز گفت: حضورم در یک سریال رمضانی اولین بار است که اتفاق می‌افتد. این سریال پس از عید کلید خورد و شتاب‌زدگی در آن دیده نمی‌شود؛ البته این مساله نیز به سیاست‌گذاری‌های شبکه برمی‌گردد اگر بودجه کافی در اختیار شما بگذارند پول کافی باشد‌، دستمزدها به موقع پرداخت شود و همه دست به دست هم دهند کار به خوبی ساخته می‌شود. اما وقتی به لحاظ مالی حمایتی نشود شما می‌بینید که چه اتفاقی می‌افتد.

این بازیگر سینما و تلویزیون درباره‌ی همکاری‌اش با جواد افشار نیز گفت:‌ زمانی که دعوت به کار می‌شوم، معمولا زمانی که داستان را تعریف می‌کنند، در موقعیت اول اگر این وسوسه را در من ایجاد کند که نقش را بازی کنم و داستان گیرایی لازم را داشته باشد، دیگر مسائل حاشیه‌یی برایم در اولویت نیستند. بیشتر به نقشم فکر می‌کنم که این سریال جزو آن کارها بود.

فراهانی در ادامه با اشاره به نقش خود در سریال «مادرانه» گفت: نقشم خیلی متفاوت نیست گریم‌های تلویزیونی نیز همه شکل هم‌ هستند. درمادرانه نقش مدیری را دارم که از یک خانواده سنتی توانسته است شرایط فرهنگی را برای خودش ایجاد کند. او مدیر مدرسه شده است و در مواجهه با مسائل اجتماعی که هر زنی ممکن است با آن دست و پنجه نرم کرده باشد. این مجموعه داستانی متفاوت دارد و تم آن تجربیات نزدیکی بر زندگی خودم داشت که خیلی وسوسه شدم کار کنم.

فراهانی در پایان صحبت‌هایش در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا تلویزیون را به سینما ترجیح می‌دهد؟ گفت: مساله ترجیح نیست‌؛ زمانی هست که نقشی را دوست دارم و هر گونه سختی را به جان می‌خرم و کار می‌کنم اما زمانی هم هست که بحث مالی‌اش برایم در اولویت است چه در سینما و چه در تلویزیون.

به گزارش ایسنا، شقایق فراهانی پیش از سریال «مادرانه» در سریال مناسبتی پلیسی «ماتادور» نیز ایفای نقش کرده است.

نظرات بینندگان