arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۹۸۵۹
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۰۲ - ۱۶ تير ۱۳۹۲

کفاشیان: بانوان ثابت کردند با حجاب می‌توان قهرمان آسیا شد/ برنامه‌های خسوس خاص بود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس فدراسیون فوتبال با ابراز رضایت از عملکرد تیم‌های ملی فوتسال بانوان و آقایان در رقابتهای آسیایی کره‌جنوبی گفت: خوشبختانه ماه‌ها تلاش و برنامه‌ریزی و حمایت فدراسیون باعث شد تا این دو تیم عنوان‌های نایب قهرمانی و قهرمانی آسیا را به خود اختصاص دهند.

به گزارش انتخاب، علی کفاشیان درباره عملکرد تیم ملی فوتسال بانوان گفت: تیم ملی فوتسال بانوان بعد از برگزاری اردوها، بازیهای تدارکاتی و حضور در تورنمنت های بین المللی که به مدت سه سال و نیم طول کشید، بالاخره توانست برای اولین بار در تاریخ ورزش‌های توپی ایران در بانوان، نایب قهرمان شود و مدال نقره را برای ایران به ارمغان آورد.

وی افزود: حدود سه سال و نیم تا چهار سال گذشت تا با برنامه ریزی و تلاش کادر فنی تیم ملی به این  مقام مهم برسیم. معتقدم موفقیت بسیار خوبی بود که تیم ملی توانست تیم های هنگ کنگ،تایلند، ویتنام و اندونزی را با اقتدار شکست دهد. بانوان ایران شرق آسیا را در احاطه خود قرار داده و به نظرم تیم های شرق و غرب آسیا دیگر نمی توانند حریف تیم خوب ایران بشوند.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره دیدار سخت و نفس گیر ایران و ژاپن گفت: این بازی در وقت قانونی با تساوی یک بر یک به پایان رسد. این امر نشان می دهد بانوان ایران در حد تیم قهرمان آسیا پیش رفته اند اما در وقت اضافه فکر می کنم تجربه و قدرت بدنی ژاپن بود که به کمک این تیم آمد و بانوان ایران از رسیدن به مدال طلا بازماندند. اما باز هم می گویم که کسب مدال نقره برای بانوان ایران و فدراسیون فوتبال یک افتخار است.

وی افزود: از دو جهت از کسب این عنوان برای بانوان راضی هستم. دلیل اول اینکه نشان دادیم با حجاب می توان تا سکوهای قهرمانی و نایب قهرمانی پیش رفت و این امر را به فیفا ثابت کردیم و دلیل دوم کسب اولین مدال در تاریخ ورزش های توپی ایران در بانوان است که با اقتدار و شایستگی دختران فوتسال ایران همراه بود.

رئیس فدراسیون در خصوص ادامه روند حمایت و برنامه های تدارکاتی برای تیم ملی فوتسال بانوان گفت: ما برنامه های تدارکاتی زیادی برای این تیم داریم. در کمیته فوتسال فیفا پیشنهاد برگزاری جام جهانی بانوان را داده ایم و تورنمنتهای مختلفی هم در طول سال برگزار می شود که قصد داریم بانوان را به این بازیها اعزام کنیم. روی این تیم خیلی خوب سرمایه گذاری شده و امیدوار هستم در مسابقات آتی نیز موفق باشند.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره کسب عنوان قهرمانی تیم ملی فوتسال آقایان گفت: خوشبختانه پس از برنامه ریزی هایی که برای این تیم انجام شد، تیم ملی فوتسال نتیجه خوبی کسب کرد. برنامه های خسوس برای تیم ملی فوتسال خاص بود. تیم ملی را جوان تر از گذشته به تورنمنت چین و سپس رقابتهای آسیایی کره جنوبی فرستاد و توانست عنوان قهرمانی را به ارمغان آورد. ما از خسوس و کمیته فوتسال انتظار داریم با برنامه ریزی های دقیق درخشش در جام جهانی را برای ایران به ارمغان آورند. تیم ملی فوتسال آقایان استحقاق این را دارد تا در مسابقات جام جهانی حضوری پرقدرت داشته باشد و ما نیز از برنامه های تیم ملی حمایت می کنیم تا به اهداف خود برسیم.

نظرات بینندگان