arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۹۹۶۹
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۲۱ - ۱۶ تير ۱۳۹۲

آیت الله هاشمی‌رفسنجانی: ایران با کمک نیروهای علمی از موانع و محدودیت‌ها عبور می‌کند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به وجود مغزهای متفکر در میان دانشجویان و استادان دانشگاه‌های ایران، گفت: ایران با این سرمایه از موانع و محدودیت‌ها، مخصوصاً تحریم‌ها عبور خواهد کرد.

به گزارش انتخاب، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عصر امروز در دیدار اعضای داخلی و خارجی شرکت‌کننده در هشتمین همایش بیوتکنولوژی و چهارمین همایش ایمنی‌زیستی و مهندسی ژنتیک، با اشاره به آثار برگزاری گردهمایی علمی با موضوعات غذایی، گفت: چند سالی است که مجامع بین‌المللی به فکر سیر کردن گرسنگان زمین افتاده‌اند، ولی ثابت ماندن آمار گرسنگان دنیا در 800 میلیون نفر طی سال‌های مختلف، نشان می‌دهد که تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ها موفق نبوده است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اهمیت امنیت غذایی و دانش آن در جهان گفت: تعامل با دنیا برای توسعه دانش غذایی از ضرورت‌های دنیای امروز است و مطمئنم ارزش این دانش در آینده نه چندان دور، برای بشر بیشتر روشن می‌شود.

این عضو مجلس خبرگان گفت: خداوند به بشر دستور می‌دهد که نیازهای خود را از زمین تأمین کنید و مأموریت انسان‌ها کشف امکانات زمین و پیدا کردن راه‌های مصرف درست و بهینه آنهاست.

وی با ابراز تأسف از عقب‌ماندگی کشورهای اسلامی گفت: دانشمندان مسلمان در به فعلیت رساندن دانش خویش مشکل دارند و باید رویکرد فکری مدیران و مسوولان، میدانی و عملیاتی شود.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام «ارتقای بهره‌وری» را لازمه کارهای مربوط به تولیدات مواد غذایی دانست و گفت: باید با استفاده بهینه از امکانات، کمبودها را جبران کنیم.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دانش و تکنولوژی را کلید حل مشکلات آتیه بشر در تأمین مواد غذایی و سایر نیازها خواند و گفت: شرط تحقق این مهم به روز بودن دانش بشریت در همه اعصار است.

نظرات بینندگان