arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۹۹۹۳
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۰۸ - ۱۷ تير ۱۳۹۲

اردوغان: براي کساني که به اراده مردم مصر احترام نگذارند، احترام قائل نيستيم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه و رئیس حزب اسلام گرای عدالت و توسعه روز یکشنبه گفت ما برای کسانی که به اراده مردم مصر احترام نمی گذارند، احترامی قائل نیستیم.

به گزارش انتخاب به نقل از خبرگزاری آلمان، اردوغان این اظهارات را در ویدئو کنفرانسی برای ترک های مقیم شهر دوسلدورف آلمان بیان کرد. این گردهم آیی را اتحادیه دموکرات های ترک در اروپا برگزار کرده است.

اردوغان از کودتای نظامی در مصر که به سرنگونی محمد مرسی منجر شد انتقاد کرد و گفت نیروهایی که مرسی را سرنگون کردند نتوانستند بیش از یک سال رئیس جمهور منتخب را تحمل کنند. آنها به اراده مردم مصر احترام نگذاشتند.

اردوغان گفت: در دعاهایتان برادرانی را که برضد کودتای نظامی در مصر مبارزه می کنند فراموش نکنید.

اردوغان با بیان این که ترکیه بی اندازه دوستدار مردم مصر است افزود، مشکل اکنون با دار و دسته نظامیان و کسانی است که با آنان همکاری می کنند. آنها باید بدانند ما دیدگاه دیگری درباره دموکراسی داریم.

اردوغان روز جمعه نیز آنچه را کودتای نظامی در مصر علیه محمد مرسی توصیف شد محکوم کرد. وی همچنین موضع کشورهای غربی در خصوص این رویداد را که به عقیده او با دموکراسی در تعارض است محکوم کرد. احمد داوداوغلو وزیر امور خاره ترکیه نیز از اقدام ارتش مصر به سرنگون کردن مرسی ابراز تاسف کرد.


نظرات بینندگان