arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۲۱۰۰۵
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۷ - ۲۴ تير ۱۳۹۲

مزاح قاری مصری با رهبر انقلاب

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
«احمد شحات احمد لاشین» با بیان اینکه تلاوت در محضر امام خامنه‌ای بهترین خاطره‌اش از سفر به ایران است، گفت: من با ایشان شوخی هم کردم که رهبر مسلمانان جهان با لبخند پاسخ مرا دادند.

به گزارش انتخاب به نقل از فارس، هرساله اولین روز از ماه مبارک رمضان در حسینیه امام خمینی(ره) بیت رهبر معظم انقلاب اسلامی قاریان حافظان و مسئولان فعالیت‌های قرآنی کشور مهمان رهبر معظم انقلاب هستند و ساعت‌ها در کنار یکدیگر از انوار قرآن کریم بهره‌مند می‌شوند.

در این محفل افراد متعددی از قاریان و حافظان برجسته کشور و همچنین برخی از قاریان مصری که برای اجرای برنامه در طول ماه رمضان به ایران سفر کرده‌اند به تلاوت قرآن کریم می‌پردازند «احمدشحات احمد لاشین» یکی از قاریان مصری که امسال به ایران آمده و در آن محفل نیز حضور داشت و قرآن تلاوت کرد.

تأثیرپذیری از «انور شحات انور» مرا موفق کرد

وی در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس، با اشاره به نحوه علاقه‌مندی به قاری شدن خود، گفت: دوست پدرم یکی از قاریان بزرگ قرآن است، او مرا به تلاوت زیبای قرآن تشویق کرد و من نیز به خاطر او  و خودم شروع به تلاوت قرآن کریم کردم.

وی ادامه داد: زمانی که صدای استاد «انور شحات انور» را شنیدم تحت تاثیر قرار گرفتم و چون شیوه‌ای که این استاد تلاوت می‌کرد را دوست داشتم، سعی کردم قاری موفقی شوم.

تلاوت در محضر رهبر مسلمانان جهان افتخاری در کارنامه من است

این قاری مصری با اشاره به تلاوت قرآن کریم در اولین روز ماه مبارک رمضان در محضر مقام معظم رهبری تصریح کرد: من اولین بار بود که رهبر مسلمانان جهان را از نزدیک می‌دیدم ،به همین دلیل احساس غیرقابل وصفی داشتم. ایشان شخصیت بزرگی است و تلاوت در محضر ایشان افتخاری در کارنامه تلاوت‌های من است.

به رهبر انقلاب به فارسی گفتم «چطوری؟» او هم لبخند زد

شحات احمد افزود: من در دیدار با امام خامنه‌ای حتی با ایشان شوخی نیز کردم و به زبان فارسی گفتم «چطوری؟» که ایشان با لبخند جواب من را دادند.

وی بهترین خاطره خود در ایران را دیدار با مقام معظم رهبری عنوان کرد و ادامه داد: زمانی‌که به مصر بازگردم برای تمامی دوستانم از خاطرات دیدار با امام خامنه‌ای خواهم گفت، چرا که این دیدار برای من شیرین‌ترین و دل‌انگیزترین خاطره بود.

نمایشگاه قرآن باید محل اتصال و پیوند مسلمانان شود

وی در خصوص اهمیت نمایشگاه قرآن گفت: نمایشگاه قرآن باید محل اتصال و پیوند مسلمانان شود، چرا قرآن کتابی مشترک بین مسلمانان و منشأ تمام خوبی‌ها است.

به تلاوت «کریم منصوری» علاقه خاصی دارم/ تلاوت «سیدجواد حسینی» خاص و زیباست

این قاری مصری با اشاره به قاریان ایرانی مورد علاقه‌اش، خاطرنشان کرد: من به تلاوت استاد «کریم منصوری» علاقه خاصی دارم ،چون بسیار زیبا و با احساس قرآن را تلاوت می‌کند، همچنین «سیدجواد حسینی» یکی از قاریانی که به لبنان آمده بود و من با وی دیدار کردم نیز تلاوت زیبا و خاصی دارد که مورد پسند من است.

نظرات بینندگان