arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۲۱۳۱۴
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۲۳ - ۲۶ تير ۱۳۹۲

احمدی‌نژاد:همه باید به حقوق اساسی مردم و رأی آنها احترام بگذارند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : احمدی‌نژاد که عصر امروز در مراسم دیدار تعدادی از سفرا و رؤسای نمایندگی کشورهای اسلامی مقیم تهران که در تالار آیین وزارت خارجه برگزار شده بود، سخن می‌گفت، با ابراز خرسندی از حضور در این جمع و با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان در بخشی از سخنان خود گفت: خداوند همه مخلوقات را دوست دارد و بالاتر از همه مخلوقات انسان را دوست دارد. خداوند برای هیچ انسانی ذلت، حقارت، سقوط و خروج از دایره انسانیت را نپسندیده است. خداوند خواسته که تمام انسان‌ها در اوج باشند و تک‌تک آنها مهم هستند و می‌توانند به قله برسند. تک تک آنها برای خدا عزیز هستند.

به گزارش ایسنا، احمدی‌نژاد با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان گفت: در این ماه تمام درهای رحمت خداوند باز است و چون خداوند انسان‌ها را دوست دارد، شرایطی فراهم کرده که در این ماه اعمال صالح و نیک چندین برابر اثر دارد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه همه ماه مبارک رمضان برکت و خیر است،گفت:در این ماه مبارک از خداوند متعال می‌خواهیم که به همه ما توفیق بهره‌برداری حداکثر از لحظات این ماه را عنایت کند.

احمدی‌نژاد با اشاره به در پیش بودن شب‌های قدر گفت: شب‌های قدر، شب‌های تعیین سرنوشت ملت‌ها و آحاد مردم برای یک سال است و از خداوند متعال می‌خواهم که زیباترین سرنوشت را برای تمام بشریت رقم بزند.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به تحولاتی که امروز در بخش‌های وسیعی در کشورهای منطقه جریان دارد، گفت: در مورد این تحولات به نظرم تمام مردم، فعالان سیاسی، سیاستمداران و گروه‌ها و احزاب باید به سه اصل توجه کند.

رئیس جمهور اصل اول را رعایت حقوق اساسی مردم عنوان کرد و گفت: همه ملت‌ها و همه انسان‌ها حق دارند از عدالت، آزادی، کرامت انسانی و از حق انتخاب آزاد برخوردار باشند. این حق متعلق به تمام ملت‌ها و مردم است.

احمدی‌نژاد اصل دوم را شیوه و راه تحقق حقوق اساسی مردم عنوان کرد و گفت: عده‌ای به دنبال عدالت و عده‌ای دیگر به دنبال آزادی، کرامت و حقوق اساسی مردم هستند ولی راه تحقق این حقوق چیست؟ آیا راه آن درگیری، جنگ و کشتار است؟ هرگز. در جنگ انسان‌ها کشته می‌شوند و اقتصاد و وضعیت کشور نابود می‌شود. در دل‌ها کینه قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: به فرض اینکه کسی با جنگ به قدرت برسد به کجا خواهد رسید؟ این افراد به مخالفین خود اجازه می‌دهند که با جنگ علیه‌شان قیام کنند.

احمدی‌نژاد راه اصلی این موضوع را تفاهم ملی و برادری عنوان کرد و گفت: همه باید به حقوق اساسی مردم، رای مردم و انتخاب مردم احترام بگذارند و تسلیم انتخاب مردم باشند.

رییس جمهور ادامه داد: در تمام رقابت‌های سیاسی،تحولات و مطالبات همه باید مراقب دشمنان قسم‌خورده ملت‌ها باشیم. خیلی اوقات یک مطالبه حق است اما پیگیری آن از طریق درگیری‌ها و رقابت‌های تند یک حق بالاتر که حق استقلال یک ملت است را مخدوش می‌کند.

احمدی‌نژاد با اشاره به دشمنی صهیونیست‌ها و سران استکبار گفت: صهیونیست‌ها و سران استکبار دشمنان قطعی تمام ملت‌های ما هستند. آنها نمی‌خواهند ملت‌های ما پیشرفته، مستقل و مرفه باشند. می‌خواهند کشورهای ما خراب، ویران و عقب‌افتاده باشد. دچار اختلاف، درگیری و بی‌ثباتی باشد.

احمدی‌نژاد گفت: هرکس به دنبال تحول اجتماعی است، باید مراقبت کند و ببیند که از شیوه رفتار و گفتار او صهیونیست‌ها چه استفاده‌ای می‌کنند آیا اینها از این رفتار خوشحال می‌شوند یا ناراحت؟.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به تحولات منطقه گفت: تحولات و اتفاقاتی در کشورهای منطقه ما در جریان است و باید دید که این اتفاقات مورد رضایت صهیونیست‌ها و در جهت منافع آنهاست یا در جهت ناراحتی و اضمحلال آنها؟

احمدی‌نژاد با تاکید مجدد مبنی براینکه آزادی، عدالت و کرامت حق است و همه باید از آن برخوردار باشند، گفت: ما به عنوان جمهوری اسلامی ایران و احمدی‌نژاد به عنوان یک مسلمان روی هیچ گروهی، حزبی، فرقه‌ای و طایفه‌ای هیچ تعصبی ندارد. تعصب ما برحقوق مردم، کرامت مردم، عزت مردم، عدالت، پیشرفت و رفاه است و روی آن تاکید داریم و همه را برادران خود می‌دانیم و از هر طرفی که کشته می‌شود، نارحت می‌شویم، چرا باید کشته شوند؟ آنها باید دست به دست هم بدهند، برای پیشرفت و آبادانی کشورشان. آیا نمی‌بینیم که مستکبران و برده‌داران می‌خواهند کشورهای ما ویرانه شود و ما تحت سلطه آنها باشیم. آیا نمی‌بینیم که برای اصلاح اقتصاد خراب خود می‌خواهند اقتصاد همه را خراب کنند.

رییس جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تشکر از کسانی که در این جلسه حضور داشتند، گفت: بنده هشت سال به عنوان خادم ملت ایران در کنار شما، در کنار دولت‌های شما و در خدمت شما برای توسعه همکاری، همدلی و تقویت روابط دوجانبه و تلاش برای استقرار صلح و امنیت در جهان همکاری کردیم و می‌خواهم در اینجا صمیمانه از همه شما تشکر کنم.

وی گفت: شهادت می‌دهم که در دوره خدمتم، از رؤسای نمایندگی‌ها و سفرا جز دوستی، محبت و برادری و همکاری صادقانه چیزی ندیدم و از همه تشکر می‌کنم. تک تک شما را دوستان صمیمی و برادران عزیز خود می‌دانم و دوستی با شما یک سرمایه ارزشمند است.

احمدی‌نژاد خطاب به میهمانان شرکت کننده در این مراسم گفت: از تک تک دولت‌های شما تشکر می‌کنم، رؤسای جمهور و دولت‌ها همه همراهی کردند به خصوص در دوران سخت فشارهای استکبار و تحریم‌های ناجوانمردانه اسکتبار علیه ملت ایران.

رییس جمهور گفت: امیدوارم در آینده همدیگر را باز هم ملاقات کنیم و ان‌شاالله ملاقات می‌کنیم. البته در شرایطی که همه ملت‌ها در عزت و رفاه، آرامش و صلح باشند.

وی از میهمانان شرکت کننده در این مراسم خواست که سلام وی را به رؤسای دولت‌هایشان و ملت‌هایشان برسانند و خطاب به آنها گفت: به آنها بگویید که احمدی‌نژاد، همکاران

وی و ملت ایران دوستدار شما، یار شما و همیار شما هستند.

پیش از صحبت‌های رییس جمهور، صالحی وزیر خارجه و همچنین صلاح زواوی سفیر فلسطین در تهران به ایراد سخنرانی پرداختند.

نظرات بینندگان