arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۲۱۳۷۳
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۱۲ - ۲۷ تير ۱۳۹۲

انتقاد عفو بین‌الملل از بازداشت مرسی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سازمان عفو بین‌الملل با انتقاد از بازداشت «محمد مرسی» رئیس جمهور مخلوع مصر و تعدادی از معاونان وی، نسبت به نامعلوم بودن مکان بازداشت آنها ابراز نگرانی کرد.

تسنیم به نقل از المصری الیوم نوشت: عفو بین‌الملل با انتشار بیانیه‌ای در سایت خود اعلام کرد که شرایط بازداشت مرسی و تعدادی از معاونان وی ممکن است تا حد جرم آدم‌ربایی برسد.

این سازمان حقوقی تاکید کرد که اماکن بازداشت مرسی و تیم معاونان وی هنوز نامشخص است و اعضای خانواده مرسی و معاونان وی گفته‌‌اند که هیچ اطلاعی از سرنوشت آنها و اماکن بازداشت این افراد ندارند و حتی به بازداشت‌شدگان اجازه حضور در برابر قاضی و یا تماس با وکیل داده نشده است.

در همین رابطه «احمد محمد علی» سخنگوی نیروهای مسلح در مصاحبه با شبکه العربیه گفت که مرسی بازداشت نیست زیرا بدون دستور قضائی کسی را بازداشت نمی‌کنند.

وی افزود که نیروهای مسلح برخی اقدامات را برای حمایت از مرسی اتخاذ کرده‌اند زیرا مرسی هواداران و معارضینی دارد و در سایه عدم ثبات مصر، تامین امنیت وی هدف اصلی ماست.

این در حالی است که روزنامه الاخبار لبنان دو روز پیش نوشت که «اسامه مرسی» پسر مرسی پنج‌شنبه گذشته با پدرش در محل بازداشت وی ملاقات کرده است.

این روزنامه نوشت که نیروهای امنیتی مصر، اسامه را به صورت چشم‌ بسته به ملاقات پدرش بردند و مرسی در این ملاقات تاکید کرد که هوادارانش در خیابان‌ها بمانند و وی نیز به زودی به قدرت بازخواهد گشت.

نظرات بینندگان