کد خبر: ۱۳۰۰۹۲
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۸ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۲

توضیحات توفیقی درباره ماجرای عزل دانشجو

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در صورت معرفی به مجلس درباره هجمه‌های سیاسی مطرح شده توضیح خواهم داد، گفت: در رابطه با مسائل مطرح شده درباره عدم معرفی بنده به مجلس، پیامی به رییس‌جمهور نرسیده است.

به گزارش ایسنا، دکتر جعفر توفیقی در حاشیه مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه فرهنگیان در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در این رابطه تنها یک مورد وجود داشته که از قول آقای لاریجانی، رییس مجلس مطرح شده، اظهار کرد: این خبر توسط روابط عمومی تکذیب شده است و به همین دلیل بعید می‌دانم پیام‌های دیگری به رییس‌جمهور رسیده باشد.

وی با اشاره به تشکیل کمیته‌ای برای بازگرداندن اساتید و دانشجویان ستاره‌دار به دانشگا‌ه‌ها، خاطرنشان کرد: این فرآیند دائمی و مستقل است و ما حق اعتراض را برای اساتید و دانشجویان باز گذاشته‌ایم.

سرپرست وزارت علوم با بیان اینکه این مسئله یک ساز و کار دائمی است و هر فردی احساس کند از او در آموزش عالی حقی ضایع شده، می‌تواند نسبت به این موضوع اعتراض کند، تصریح کرد: رسیدگی به چنین مسائلی، محدود و موقت نیست و در هر شرایطی رسیدگی به اعتراضات در دستور کار قرار خواهد داشت.

وی در رابطه با تکلیف دانشجویان ستاره‌دار، گفت: در حال حاضر موارد و اعتراضات مربوط به سال 91 در حال بررسی و رسیدگی است.

توفیقی افزود: دانشجویان و اساتید معترض در سال‌های قبل نیز می‌توانند تقاضای خود را ارائه دهند تا رسیدگی مربوط به اعتراضات نیز انجام شود.

سرپرست وزارت علوم با اشاره به افزایش شهریه 90 درصدی دانشجویان پیام‌نور، اظهار کرد: نامه اعتراض‌آمیز دانشجویان دکتری پیام‌نور امروز به دست ما رسیده و من این نوید را می‌دهم که رسیدگی‌های لازم در این زمینه را از امروز آغاز کنم.

وی با بیان اینکه تا قبل از جلسه هیات امنا، هیچ صورتجلسه‌ای مبنی بر عزل رییس دانشگاه آزاد امضا نکرده‌ام، گفت: در رسانه‌ها مطرح شد که این موضوع را چهار بار تکذیب کردم، اما در اینجا می‌گویم نه تنها چهار بار، بلکه برای پنجمین بار نیز این موضوع را تکذیب می‌کنم.

در جلسه هیات امنا، در جریان مساله عزل قرار گرفتم

سرپرست وزارت علوم درباره چرایی این تکذیب، گفت: برکناری رییس دانشگاه آزاد در دستور کار رسمی هیات امنا قرار نداشت و ما نیز در این جلسه در جریان موضوع قرار گرفتیم.

توفیقی با بیان اینکه رییس هیات امنا این اختیار را دارد تا علاوه بر مواردی که در دستور کار است، موارد دیگری را نیز بررسی کند، گفت: تمام این ماجراها در همان جلسه هیات امنا اتفاق افتاد.

سرپرست وزارت علوم با اشاره به برخی مطالب عنوان شده دررسانه‌ها، گفت: در برخی رسانه‌ها عنوان شد که من در جریان کامل عزل قرار داشته‌ام که این مسئله به هیچ وجه صحت ندارد و پیش از برگزاری جلسه هیات امنا هیچ بحثی در این رابطه صورت نگرفته است.
نظرات بینندگان