کد خبر: ۱۳۰۱۱۷
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۲۲ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۲

بررسی ابعاد سفر روحانی به نیویورک در کمیسیون سیاست خارجی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بررسی ابعاد سفر رئیس‌جمهور به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل در کمیسیون متبوعش خبر داد.

به گزارش فارس، منصور حقیقت‌پور نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی به ارائه گزارشی از جلسه امروز اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پرداخت و اظهار داشت: در این جلسه گزارشی از سفر اخیر هیئت پارلمانی ایران به سوریه و لبنان توسط علاء‌الدین بروجردی رئیس این هیئت ارائه شد.

وی با بیان اینکه در این جلسه قشقاوی معاون پارلمانی وزارت امور خارجه حضور داشت، اظهار داشت: بروجردی سفر هیئت پارلمانی ایران به سوریه و لبنان را مثبت و سازنده ارزیابی کرد.

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه یادآور شد: به گفته بروجردی، بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه در دیدار با هیئت پارلمانی ایران، گفته بود سفر این هیئت به در حمله آمریکا به سوریه، تأثیرات بازدارندگی داشت.

حقیقت‌پور تصریح کرد: هیئت پارلمانی ایران در این سفر با مقامات، نخست ‌وزیر و رئیس مجلس لبنان و نیز سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله دیدار کرد و تبادل اطلاعات انجام شد.

وی در پایان گفت: در این جلسه همچنین موضوع سفر رئیس‌جمهور به نیویورک برای شرکت در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد و ابعاد و زوایای این سفر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
نظرات بینندگان