arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۰۹۸۵
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۴ - ۰۷ مهر ۱۳۹۲

نتانیاهو: برای مقابله با چرب‌زبانی روحانی به نیویورک می‌روم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نخست‌وزیر رژیم ‌صهیونیستی که به شدت از منزوی شدن ادبیات خود علیه ایران نگران شده، پیش از سفر به نیویورک اعلام کرد برای «مقابله با چرب‌زبانی و اغواگری» ایران به سازمان ملل می‌رود.

به گزارش فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌ صهیونیستی شب گذشته برای حضور در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل، فرودگاه «بن‌گوریون» تل‌آویو را به مقصد نیویورک ترک کرد. وی هدف از این سفر را مقابله با «چرب زبانی و هجمه اغواگرانه» رئیس‌جمهور جدید ایران اعلام کرد.

«حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران در سفر خود به نیویورک با سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های خود موجی تبلیغاتی به نفع خود به راه انداخته که این امر به شدت صهیونیست‌ها به خصوص نتانیاهو را نگران کرده است. نتانیاهو پیش از آغاز سفر به نیویورک به وزرا و اعضای کابینه خود دستور داده بود از هرگونه اظهارنظر در مورد تهران و مکالمه اخیر روسای‌جمهوری ایران و آمریکا خودداری کنند.

نتانیاهو در حالی که عازم نیویورک بود، در فرودگاه به رادیو اسرائیل گفت: قصد دارم در برابر چرب‌زبانی و اغواگری ایران، حقایق را بیان کنم. بیان حقیقت در این برهه زمانی، برای صلح و امنیت جهانی و همچنین امنیت اسرائیل، ضروری است.

نخست‌وزیر رژیم‌ صهیونیستی پس از سخنرانی رئیس‌جمهور ایران در مجمع عمومی سازمان ملل هم، ساعت ۱ نیمه شب به وقت اسرائیل بیانیه‌ای صادر کرد و اظهارات روحانی را «مملو از فریب» توصیف کرد. نتانیاهو به شدت از توجه جهانی به مواضع معتدل ایران و در انزوا قرار گرفتن ادبیات جنگ‌طلبانه خود نگران شده است. هیئت اسرائیلی امسال تنها گروهی بود که به هنگام سخنرانی رئیس‌جمهور ایران سالن مجمع عمومی را ترک کرد.

نتانیاهو قرار است روز دوشنبه در واشنگتن با «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا دیدار کند. وی یک روز بعد هم به نیویورک می‌رود و در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می‌کند.
نظرات بینندگان