arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۱۰۲۵
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۸ - ۰۷ مهر ۱۳۹۲

نجات مرد دو زنه از چوبه دار

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مرد جنایتکار که پس از افشای ازدواج دومش همسر اول خود را به قتل رسانده بود با رضایت اولیای دم از چوبه دار نجات یافت.

به گزارش مهر، سوم مردادماه سال 87 قتل زن جوانی در منطقه شهران به ماموران اطلاع داده شد.

در ادامه تیمی از کارآگاهان با حضور در محل دریافتند جسد متعلق به زن جوانی به نام زهرا است که از سوی قاتلی آشنا خفه شده است.  بررسی ها نشان می داد عامل این جنایت بدون هیچ مقاومتی وارد خانه شده و پس از قتل زن جوان بدون اینکه سرقتی مرتکب شود از محل گریخته بود.

تیم جنایی در نخستین گام به همسر مقتول به نام امیر مشکوک شده و او را بازداشت کردند. متهم به قتل در بازجویی ها منکر قتل همسرش شد و ادعا کرد هیچ اطلاعی از این ماجرا نداشته است. امیر سپس با قرار وثیقه آزاد شد و کارآگاهان به تحقیقات در این رابطه ادامه دادند.

ماموران در ادامه بررسی ها دریافتند امیر از چندی قبل با زنی به نام اعظم رابطه داشته است که همسرش پس از اطلاع از این موضوع با مراجعه به کلانتری شکایتی را مطرح کرده بود. با کشف این سرنخ امیر دوباره احضار و تحت بازجویی قرار گرفت که این بار به قتل همسرش اعتراف کرد. متهم به قتل در بازجویی ها ارتباط پنهانی با اعظم را انگیزه این جنایت اعلام کرد.

امیر سوم بهمن ماه سال 82 در شعبه 71 دادگاه کیفری پای میز محاکمه قرار گرفت ه قضات دادگاه با توجه به درخواست اولیای دم او را به قصاص محکوم کردند. در ادامه نیز حکم مجازت در شعبه 27 دیوان عالی کشور تایید شد.

با گذشت 5 سال از این جنایت مرد جنایتکار موفق شد رضایت اولیای دم را کسب کرده و از جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه قرار بگیرد.

امیر صبح امروز در جریان محاکمه اش در شعبه 71 دادگاه کیفری در دفاع از خود گفت: همسرم تبعه افغانستان بود و من از او دو فرزند داشتم. در آن زمان با اعظم آشنا شده و او را به عقد موقت خود در آوردم. یک روز اعظم سراغ همسرم رفت و ماجرا را برای او تعریف کرد. همسرم اولم نیز با مراجعه به کلانتری از من شکایت کرد. شب حادثه بر سر ازدواج دومم با هم درگیر شده و من او را خفه کردم. در حال حاضر یک پسر 5 ساله و یک دختر 9 ساله دارم که از دادگاه می خواهم مرا ببخشد تا بتوانم سرپرستی فرزندانم را بر عهده بگیرم.

پس از آخرین دفاعیات متهم به قتل قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند.
نظرات بینندگان