arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۱۴۷۵
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۸ - ۱۰ مهر ۱۳۹۲

لس آنجلس تایمز: صفحه اول روزنامه های ایران نشانه ی چیست؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
لس انجلس تایمز در گزارشی تحت عنوان "صفحه اول روزنامه ها اختلاف داخلی بر سر آمریکا را نشان می دهد" نوشت: صفحه اول روزنامه هاي صبح یکشنبه، راوي این داستان است که واکنش در برابر اولین نشانه در بهبود روابط ایران و آمریکا در تهران چگونه بوده است.

به گزارش سرویس بین الملل سایت خبری تیک Tik.ir، همانطور که در آمریکا هم جناح هاي مختلف واکنش های متفاوتي به این موضوع داشتند.روزنامه شرق، روزنامه اي که دیدگاه اصلاح طلبان را منتشر مي کند، در صفحه اول خود تصویري از دانشجویان خشمگیني را منتشر کرد که مشت هایشان را بالا برده اند و به پنجره اتومبیل روحاني که از آمریکا بازگشته است، مي کوبند.

زیر عکس نوشته شده است: "تندروها در مراسم استقبال از روحاني اخلال کردند"، "ضربه به مذاکره".

اما کیهان تردید عمیق خود را از دستاورد روحاني از این سفر پنج روزه به آمریکا ابراز مي کند. روحاني در این سفر در مقر سازمان ملل سخنراني کرد و از تمایل ایران براي رسیدن به توافق در برنامه هسته اي سخن گفت. سازمان ملل تحریم هاي فلج کننده اي براي ایران در نظر گرفته است که این کشور مشتاق است که این تحریم ها برداشته شود.

کیهان در صفحه اول خود نوشت: "در پایان سفر پنج روزه، امتیاز نقد دادیم و وعده هاي نسیه گرفتیم." کیهان با اشاره به تماس تلفني بین روحاني و اوباما که هیچ یک از طرفین اعلام نکرده که تماس به پیشنهاد کدام طرف بوده، مي گوید: "اگر این اقدام شایسته بود، چرا کسي مسئولیت آن را به عهده نمي گیرد."

سایر روزنامه ها متعادل برخورد کردند.

روزنامه همشهري وابسته به شهرداري تهران نوشت: "واکنش هاي متفاوت به تماس تلفني و دیدارها در نیویورک در رسانه هاي داخلي ادامه دارد.". روزنامه آرمان که گفته مي شود طرفدار رئیس جمهور سابق، هاشمي رفسنجاني است، نوشت: "در مورد نتایج سفر به نیویورک، عجولانه قضاوت نکنید."
نظرات بینندگان