arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۱۵۵۱
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۰۹ - ۱۱ مهر ۱۳۹۲
واکنش روزنامه های اسرائیلی به نطق نتانیاهو

حرف تازه بزن!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سایت رادیو صدای امریکا در گزارشی که به واکنش مطبوعات اسرائیلی به سخنان نخست وزیر اسرائیل اختصاص دارد نوشت:روزنامه اسرائیلی چپ گرای حاارتص سخنان نتانیاهو را جنگ طلبانه توصیف کرد و تحلیل گران این روزنامه  در این باره چنین نظر دادند:
اموش حارل نوشت: «آب شدن یخ رابطه ایران و امریکا نتانیاهو را وادار کرده است که به رغم بی اعتمادی آشکارش به نیت های ایران به دیپلماسی فرصتی دیگر بدهد». او افزود: «سخنان نتانیاهو نشان داد که او به این درک رسیده است که زمان، زمان دیپلماسی است و نیز این را هم فهمیده است که در حالی که می تواند درقبال ایرانیان هشدار دهد و درخواست هایی داشته باشد اما نمی تواند بر جریان امور تاثیر بگذارد».

اری شاوی، تحلیل گر دیگر می گوید: «در سخنان نتانیاهو، خطر حمله نظامی اسرائیل، به رغم اعلان غیرنمایشی آن، بار دیگر به صحنه بازگشت».

خمی شالف، نوشت:«صدای رسای نتانیاهو در محکوم شمردن خواست های اتمی ایران با گوش های بسته روبرو شد. نتانیاهو در گوشه رینگ گیر افتاده است در حالی که نورافکن ها بر روحانی درنقطه مرکزی صحنه، و به عنوان رهبر خارجی «قهرمان» سال ۲۰۱۳ می تابد».

یوسی ورتر نوشته است: «سخنان نتانیاهو بسیار  خشک، بی احساس و قابل پیش بینی بود به طوری که چیزی از آن به یاد نمی ماند. بسیارخوب. نخست وزیرمان ایران را تهدید به حمله نظامی می کند. آخر چیزی بگویید که تابه حال نشنیده باشیم.»

باراک راوید سخنان  نتانیاهو را نومید کننده و ملال آور توصیف کرده و آن را به صدای صفحه ای خط افتاده تشبیه کرده  است. او نوشته است:« با تهدید به حمله نظامی یک جانبه به ایران نخست وزیر نشان داد که از نظر دیپلماسی ناتوان است و به پیوستن به قدرت های غربی برای یافتن استراتژی ای مشترک تمایلی ندارد».
 
روزنامه جروزالم پست در مقاله ای به قلم اریل زیرلنیک سخنان نتانیاهو را در تضاد شدید با یک هفته سخنان آشتی جویانه و خوش بینانه درمورد نزدیکی ایران و امریکا دانسته و نوشته است که این سخنان بر تلاش امریکا برای حفظ امیدهایی که در هفته گذشته در سازمان ملل جوانه زد، سنگینی می کند. 

روزنامه یدیوت اهرونوت که پرفروش ترین روزنامه اسرائیل شناخته می شود، در ستون انتخاب سردبیر نوشته است اگر پوتین و اسد توانستند اوباما را فریب دهند، ایرانیان قطعا همین کار را می توانند بکنند. این مقاله می نویسد از این امر می توان نتیجه گرفت که رهبر جهان آزاد قادر به عمل کردن به قولش نیست و در حالیکه سخنرانی عالی ست و نیات خوب دارد،  شخصیتی ضعیف دارد.

تحلیل گر دیگری در همین ستون می نویسد: «اسرائیل به جای تحمیل عقیده خود باید محتاطانه تغییر لحن ایرانیان را بپذیرد. او بیرون رفتن هیئت اسرائیلی را از سالن مجمع عمومی به هنگام سخنرانی حسن روحانی «اگرنه احمقانه، که نالازم» می شمارد. اریلا رینگل-هوفمان می پرسد چرا هرگاه یکی از دشمنان ما ادعا می کند هولوکاست افسانه است اسرائیل آن را علم می کند وبه گوشه و کنار دنیا می برد تا همه یاوه بودن آن را درک کنند و آن را نوعی لقلقه زبان بدانند. اما اگر یکی از همین رهبران بگوید که خواستار مذاکره و رسیدن به توافق است، نخست وزیران اسرائیل نسل اندر نسل فورا این گونه نظرها را خوار و خفیف می کنند.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۱
محمد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۱
2
279
به این میگن دیپلماسی فعال که توسط دولت تدبیر و امید درحال اجراست و منجر به منزوی شدن اسرائیل شده است. سپاس از آقایان روحانی و ظریف.
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۱
تندرو ها چشم و گوشتان را باز کنید جایگاه دکتر روحانی را دریابید و شما هم یا ملت در شادی این افتخار شریک شوید بعدا پشیمان و شرمنده نشید
نا شناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۱
2
162
آخ حیف شد احمدی نژاده کجاست دورانش برای نتانیاهو و دارو دسته اش طلائی بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آرش
|
UNITED KINGDOM
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۱
1
147
كاش دوستان ما تو ايران اين موضوع را بفهمند
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۱
0
54
روزنامه های رژیم صهیونیستی هم فهمیدند نتانیاهو نفهمید
مصطفی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۲
2
3
به امید نابودی صهیونسیت
نظرات بینندگان