arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۱۶۰۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۴ - ۱۱ مهر ۱۳۹۲

دیدار آیت الله هاشمی و پرفسور سمیعی + عکس

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر لزوم جذب و استفاده مناسب‌تر از دانشمندان ایرانی در خارج از کشور اظهار کرد: درصدد هستیم در سطح بین‌المللی نیز به توسعه و ارتقای دانشگاه آزاد اسلامی بویژه در اروپا بیشتر بپردازیم.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار پرفسور سمیعی، جراح و متخصص مغز و اعصاب و همراهان وی، با تجلیل از شخصیت علمی وی که فردی شناخته شده در جهان در زمینه علوم پزشکی و تحقیقاتی است، گفت: با انگیزه دینی و ملی و حسّ انسان‌دوستانه خدمت به مردم که در دانشمندان و نخبگان ایرانی خارج از کشور وجود دارد، امیدوارم زمینه‌های مساعد و مناسب برای جذب و استفاده بهتر از ظرفیت علمی و تحقیقاتی این دانشمندان بیشتر فراهم شود.

وی با اشاره به امکانات مناسب و مستعد مراکز علمی و دانشگاهی کشور، از جمله دانشگاه آزاد اسلامی، در زمینه توسعه کیفی بویژه در علوم پزشکی، گفت: بخش پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، پس از توسعه کمّی، آمادگی کامل دارد با همکاری و تعامل مستمر و جدی با دانشمندان علوم پزشکی داخل و خارج، از جمله پرفسور سمیعی، در زمینه توسعه کیفی و پایدار، مطابق با علوم روز جهان، گام‌های بلندی بردارد.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به وجود شعبه‌های این دانشگاه در سطح جهان به عنوان یک مرکز علمی بین‌المللی، تاکید کرد: درصدد هستیم در سطح بین‌المللی نیز به توسعه و ارتقای دانشگاه آزاد اسلامی بویژه در اروپا بیشتر بپردازیم.

 پرفسور سمیعی در این دیدار با ابراز خرسندی از دیدار با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، از وی به عنوان شخصیتی مجرب و عملگرا در جمهوری اسلامی ایران که دغدغه سازندگی داشته و توسعه پایدار در کشور را دنبال می‌کند، یاد کرد و گفت: به عنوان یک پزشک شناخته شده در سطح جهان، افتخار می‌کنم که بتوانم در میهن اسلامی خود منشاء خدمات برای مردم کشورم باشم.

وی همکاری با دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، بویژه دانشگاه آزاد اسلامی را در سطح جهان، از جمله اقدامات مفید و مؤثر خود عنوان کرد و افزود: در بازدیدهایی که داشته‌ام، متوجه شده‌ام واحد پزشکی دانشگاه آزاد به پیشرفت‌ها و افتخارات زیادی دست یافته است و من و همکارانم در ایران و سراسر جهان، می‌توانیم سطح همکاری‌ها را افزایش دهیم و به ارتقای این دانشگاه کمک کنیم.

پرفسور سمیعی در پایان، تحقیق و پژوهش در کنار کار و تلاش حرفه‌ای را لازمه به‌روز ماندن دانشمندان و نخبگان در سطح جهان دانست و گفت: امیدوارم در دوره جدید کشور، شاهد رفع موانع و هموارتر شدن راه تعامل دانشمندان داخل و خارج از کشور باشیم.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۱۳
غیر قابل انتشار: ۰
بابک
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۱
1
243
آبرار قربان
شهروند
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۱
2
225
آدم کیف میکنه تورو خدا تیپشو میبینییییییییییییییییین
نظرات بینندگان