arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۱۶۱۶
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۶ - ۱۱ مهر ۱۳۹۲

رئیس سابق دانشگاه علامه طباطبایی: تفکیک جنسیتی، فضای دانشگاه را سالم می‌کند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 ایسنا نوشت:

رئیس سابق دانشگاه علامه طباطبایی گفت: تفکیک جنسیتی توهین به دانشجو نیست، بلکه فضای دانشگاه را اسلامی و سالم می‌کند.

حجت الاسلام سید صدرالدین شریعتی در کرسی آزاداندیشی "تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها، اماها و اگرها"، با اشاره به ضرورت تعدیل جنسیتی در دانشگاه‌ها، افزود: تعدیل کلاس‌ها منشاء دینی و قانونی دارد به گونه ای که می‌توان در دانشگاه دو کلاس را به خانم ها و آقایان اختصاص داد و حجاب و عفاف نیز در آن اجرایی شود.

وی حجاب و عفاف را زمینه‌ساز اعتلا شخصیت انسان برشمرد و عنوان کرد: حجاب و عفاف سلامت جسم و روح را تضمین می کند و از تنزل شخصیت انسان جلوگیری می نماید که باید در دانشگاهها مورد توجه خاصی باشد.

وی به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به تعدیل جنسیتی اشاره کرد و گفت: در این مصوبه این گونه بیان شده است که در صورت امکان دانشگاه می‌تواند کلاس‌ها را از یکدیگر جدا سازد.

شریعتی اجرای طرح تفکیک در دانشگاه‌ها را امری ضروری در ساماندهی ارتباط میان دانشجویان دختر و پسر خواند و گفت: به عنوان یک روحانی معتقد وظیفه دارم در حد توان، مانع از انجام اعمال منکر باشم و باید توجه داشت با تفکیک جنسیتی می توان از برخی از منکر ها جلوگیری کرد.

به گفته رییس سابق دانشگاه علامه طباطبایی، در سال89 حدود 89 کلاس دانشگاه طباطبایی را تفکیک کردیم که موجب رضایتمندی و استقبال بسیاری از دانشجویان شد زیرا با این طرح در سال 90 آمار مشروطی‌ها 50 درصد کاهش یافت و پرونده ای نیز به کمیته انظباطی راه نیافت.

شریعتی همچنین افزود: دختران دانشجو در نظرسنجی‌های اعلام شده مهمترین دستاوردهای این طرح را استقلال آنان در دانشگاه و حفظ عزت خود می دانستند و حتی اساتید می گفتند به راحتی می توانیم در کلاس با محیطی امن برای بانوان سخن بگوئیم و آنها نیز به راحتی مسائل را بازگو کنند.

رییس پیشین دانشگاه علامه طباطبایی این طرح را نیازمند برنامه‌ریزی دقیق دانست و خاطرنشان کرد: کسانی که قبله گاه خود را غرب می‌دانند چشمانشان را بر روی حقیقت بسته‌اند و با تفکیک جنسیتی مخالفت می‌کنند، در حالی که در جامعه اسلامی‌مان باید خون شهیدان و تلاش ایثارگران را پاس داشت و حرمت آنها را حفظ کرد.

وی اظهار داشت: تفکیک جنسیتی دانشگاه در دفترچه های کنکور قید می شود و دانشجویان آن را انتخاب می کنند هرچند باید برای این طرح فرهنگ سازی شود زیرا رشد علمی در دانشگاهها را افزایش می دهد.

شریعتی با پاسخگوئی به برخی از شبهات مطرح شده پیرامون تفکیک جنسیتی یادآور شد: در کشوری اسلامی زندگی می کنیم که باید مسائل اسلامی و اعتقادی را رعایت کنیم که تفکیک جنسیتی یکی از مسائل مهم می باشد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۷
غیر قابل انتشار: ۱
لیلی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۱
1
74
پوسته ی ظاهری دین داشتن و از درون خالی بودن بزرگترین ضربه به دین است. بی دینی صدها بار بهتر از داشتن دین اشتباهی است. تعریفی که شما از اسلام عرضه می کنید نه تنها حقیقت اسلام نیست بلکه توهین آشکار به اسلام و خدا و پیامبر و امامان است.
مهدی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۱
1
14
افکار اشتباه!
ناشناس
|
UNITED KINGDOM
|
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۱
1
67
این دخترایی که توی این نظرسنجی ها شرکت میکنن دقیقا کجان؟؟ چرا پس همه مخالف این طرح هستن؟؟؟حالا کی راست میگه اللهو اعلم!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۱
1
61
اشتباهه.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۱
1
10
تو دانشگاه تفکیک نشده حجاب رعایت نمیشه؟
خلاف شرع اتفاق می افته؟
نظرات بینندگان