arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۱۹۵۶
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۶ - ۱۴ مهر ۱۳۹۲

وزیر راه: افزایش سقف وام مسکن به تامین منابع بستگی دارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر راه و شهرسازی گفت: برای افزایش سقف وام خرید و ساخت مسکن باید وزارت امور اقتصادی و دارایی تامین منابع کند.

عباس آخوندی در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این سؤال که آیا موافق افزایش سقف وام مسکن هستید، افزود: اینکه وزیر راه و شهرسازی با افزایش سقف وام خرید و ساخت مسکن موافق یا مخالف باشد، مهم نیست.

وی ادامه داد: باید دید آیا وزارت امور اقتصادی و دارایی می‌تواند با تامین منابع سقف وام خرید و ساخت مسکن را افزایش دهد.

آخوندی با بیان اینکه باید این موضوع از وزارت امور اقتصادی و دارایی پی‌گیری شود، در پاسخ به این سؤال که اگر سقف وام مسکن افزایش یابد قیمت‌‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد، سکوت کرده و از پاسخ خودداری کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، وزیر راه و شهرسازی اعتقاد عجیبی به صندوق پس انداز مسکن دارد و معتقد است که باراه‌اندازی بازار رهن ثانویه از این طریق با پس‌اندازهایی که مردم در طول زمان انجام می‌دهند، منابعی ایجاد می‌شود که با مضرب حدود پنج تا شش به مردم تسهیلات داده شود.

وی بهترین روش تجهیز منابع را که در دنیا تجربه شده ایجاد صندوق‌های پس‌انداز مسکن می‌داند و می‌گوید: در این راستا برای این‌که قدرت اقتصادی پس‌انداز‌ها در صندوق‌های پس‌انداز را افزایش دهیم، مجبوریم بازار رهن ثانویه را نیز فعال کنیم.

آخوندی همچنین می‌گوید: این اصطلاح شاید برای مردم آشنا نباشد، اما معنای آن این است که از طریق پس‌اندازهایی که مردم در طول زمان انجام می‌ دهند، منابعی ایجاد شود که با مضرب حدود پنج تا شش به مردم تسهیلات داده شود که البته سابقه‌ آن پیش از این در بانک مسکن وجود داشته است، اما در صدد هستیم کلیه‌ بانک‌های تجاری بتوانند این کار را انجام دهند.
نظرات بینندگان