arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۳۱۹۹۸
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۱۳ - ۱۴ مهر ۱۳۹۲

رکوردشکنی وزیران احمدی‌نژاد/دریافت 1054 تذکر در 3ماه پایانی وزارت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نمایندگان مجلس در سه ماه پایانی دولت‌ احمدی‌نژاد حدود 1054 مرتبه به اعضای هیأت وزیران تذکر داده‌اند که از این میان وزیر نیرو بیشترین و وزیر اطلاعات، کمترین تذکر را دریافت کرده‌اند.

به‌گزارش خانه ملت، بر اساس ماده 208 آیین‌نامه داخلی مجلس در کلیه مواردى که نماینده یا نمایندگان مطابق اصل هشتاد و هشتم (88) قانون اساسى، از رئیس جمهور یا وزیر درباره یکى از وظایف آنان حق سؤال دارند، مى‏توانند درخصوص موضوع موردنظر به رئیس‌جمهور و وزیر مسئول کتباً تذکر دهند، از این رو هیأت رئیسه خلاصه تذکر را در جلسه علنى مجلس قرائت و متن کامل تذکر را به رئیس‌جمهور یا وزیر مربوط ابلاغ مىکند.

بر اساس آمار معاونت نظارت مجلس، از یکم خرداد ماه تا 31 مرداد ماه سال جاری در مجموع، نمایندگان جمعاً 1054 مرتبه به اعضای هیأت وزیران دولت‌ احمدی‌نژاد تذکر داده‌اند که از این میان مجدی نامجو وزیر نیرو بیشترین و حیدر مصلحی وزیر اطلاعات، کمترین تذکر را دریافت کرده‌اند.

نمودار زیر بیشترین فراوانی این تذکرات را، حوزه‌های مدیریت اجرایی کشور، راهسازی، پرداخت مطالبات و حقوق بازنشستگان، تقسیمات کشوری، احداث سد و تأمین آب، تأمین و توزیع کود شیمیایی و نهاده‌های دامی و کشاورزی، استخدام آموزشیاران نهضت سوادآموزی و معلمان پیش‌دبستانی، قیمت کالاهای اساسی وسایر مسائل اقتصادی شامل می‌شود‌.
نظرات بینندگان